Szkoła Podstawowa


im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej

=> GALERIA ZDJĘĆ

***

ROK SZKOLNY 2020/2021

 • Przedszkolne kino

  W dniu 26.04.2021r. odbył się w naszym przedszkolu kinowy seans filmowy. Starszaki zamieniły się, w pracowników kina obsługując młodszych kolegów i koleżanki w kasie biletowej i bufecie. W punktach obsługi na dzieci czekały prawdziwe bilety, popcorn i napój. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w kinie, wzmocniliśmy więzi koleżeńskie i zadbaliśmy o kształtowanie naszej wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej pt. „Happy feet – tupot małych stóp”.

 • Dzień Liczby Pi

  Jak co roku, także w tym roku obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Liczby Pi - w naszej szkole to prawdziwe święto matematyki. Podczas nauczania zdalnego w trakcie lekcji matematyki przypomnieliśmy sobie najistotniejsze fakty dotyczące tej niezwykłej liczby, rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne oraz uczniowie z klas IV-VII przygotywali jeden z trzech wybranych projektów:
  - rysunek - miasto nocą
  - smaczne potrawy z liczbą pi
  - plakat z słowami zawierajacymi sylabę "pi".

 • 3.02.2021 r. - Zabawa karnawałowa


 • Góra Grosza

  Na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. To ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią i nauczaniem zdalnym, w tym roku w akcji udział wzięły głównie przedszkolaki i uczniowie kl. I-III. Dzieci nie zawiodły i tym razem, bowiem każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."
  Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy. Uczniowie łącznie zebrali 158.51 zł.
  Pudełka z monetami zostały przekazane do Oddziału Poczty Polskiej w Budzowie, a następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.
  Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  W ramach szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, podczas lekcji informatyki przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w sieci oraz uczniowie klas IV-VIII przygotowywali plakaty związane z tym zagadnieniem.

 • Marzycielska poczta

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej „Marzycielska Poczta”. To ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych pocztówek ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie!
  Pomimo nauczania zdalnego uczniowie chętnie tworzyli kartki świąteczne, które zostały wysłane do Michałka. Głównym narzędziem, z jakiego korzystali nasi wychowankowie, była strona internetowa canva.pl. Dzięki internetowemu kreatorowi kartek, uczniowie mogli zaprojektować oryginalne pocztówki, a następnie napisać piękne życzenia.
  WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WAS WSZYSTKICH, KTÓRZY ZNALEŹLIŚCIE CZAS I OCHOTĘ, ABY WESPRZEĆ INNYCH.

 • Magiczne święta klasy II

  Obejrzyj film przygotowany przez klasę II => Link

 • Pasowanie na przedszkolaka

  W piątek 4 grudnia w naszym przedszkolu nastąpiło długo oczekiwane wydarzenie. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Po części artystycznej złożyły uroczyste przyrzeczenie, po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i drobne upominki.

 • Wizyta Św. Mikołaja

  4 grudnia mimo panującej pandemii, nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. W oczekiwaniu na wizytę tak ważnego gościa, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Kiedy nieoczekiwanie pod oknami naszego przedszkola rozległ się dźwięk dzwonków Świętego Mikołaja przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Święty Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do sali. Nim jednak przekroczył progi naszej szkoły Panie zmierzyły Świętemu temperaturę i poprosiły o dezynfekcje rąk. Miło spędzony czas uświetniły prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja, zdjęcia z Nim oraz słodki poczęstunek.

 • „Zaraz wszyscy się dowiedzą, co nam wróżby przepowiedzą” – Andrzejki w przedszkolu.

  Kultywując tradycję, 26 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa. W tym dniu poszerzyliśmy swoją wiedzę nt. tradycji związanych z Andrzejkami, dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się zwyczaj wróżenia, dlaczego wróżby andrzejkowe mają niezwykłą moc, a także, kim był św. Andrzej. Nastrojowa muzyka kolorowe dekoracje i wróżby wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały kolorowe stroje - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, czarownic, strażaków, kowbojów i innych bajkowych postaci.

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

  Obejrzyj prezentacje i ulotki przygotowane przez uczniów klasy VI:
  => Prezentacja 1 => Ulotka 1 => Prezentacja 2 => Wiersz => Prezentacja 3

 • Święto Niepodległości

  Obejrzyj film przygotowany przez klasę VIII: => Święto Niepodległości
  Zapraszamy także do => Galerii zdjęć


 • „Pomóż i Ty” – zbiórka charytatywna dla rodziny Państwa Koźlików i Chrapków z Zachełmnej

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zachełmnej z Sołtysem wsi Zachełmna i Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu w październiku zorganizowali akcję charytatywną pod hasłem „Pomóż i Ty”, która miała na celu zbiórkę pieniędzy i artykułów higieniczno – tekstylnych dla rodziny Państwa Koźlików i Chrapków z Zachełmnej, którzy w wyniku pożaru stracili cały swój dobytek. Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami chętnie uczestniczyli w akcji, poprzez wrzucanie datków do puszki oraz oddawanie artykułów higieniczno – tekstylnych.
  Ponadto do akcji przyłączyły się:
  - Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie,
  - Szkoła Podstawowa nr 2 w Budzowie,
  - Szkoła Podstawowa w Bieńkówce,
  - Szkoła Podstawowa w Jachówce,
  - Szkoła Podstawowa w Palczy,
  - Szkoła Podstawowa w Baczynie,
  - Przedszkole Samorządowe w Budzowie,
  - Sklep Wizan nr 66 w Zachełmnej,
  - Sklep u Pana Rafała Nieciąg w Zachełmnej.

 • 23.10.2020 r. - Przedszkolaki uczą się udzielać pierwszej pomocy

  W ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” organizowanego przez WOŚP w oddziale przedszkolnym zostały przeprowadzone zajęcia przez p. Magdalenę Konderak z pomocą pedagoga szkolnego. Dzieci oswajały się z takimi ważnymi zagadnieniami, jak poznanie zasad pierwszej pomocy i kształtowały właściwe nawyki – tak, aby pierwsza pomoc stała się dla nich czymś naturalnym. Dzięki programowi, nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci. Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.

 • 19.10.2020 r. - Ślubowanie pierwszkolasistów

  "Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka."
  Takie słowa usłyszeli uczniowie klas pierwszych 19 października 2020r. Uroczystość pasowania na ucznia to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły i każdego ucznia zaczynającego przygodę z nauką. Dzieci swoje zdolności recytatorskie oraz muzycznez dumą zaprezentowały w części artystycznej, mimo wielkich emocji bez problemu poradziły sobie w tak ważnym dla nich dniu.
  Najważniejszym elementem ceremonii było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Z wielkim przejęciem pierwszoklasiści wypowiadali słowa uczniowskiej przysięgi.Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości. Ważną rolę w tym dniu odegrali samorząd szkolny oraz starsze klasy, które pomogły naszym nowym uczniom w tym wyjątkowym dniu. Podziękowania również należą się rodzicom, którzy przygotowali pyszny poczęstunek dla dzieci.
  W tak ważnym dniu należy pamiętać, że cała szkoła odpowiedzialna jest za przywitanie młodego pokolenia do grona wychowanków. Nauczyciele wprowadzają dzieci w świat nauki i zdobywania wiedzy, również tej życiowej. Życzymy zatem nowym uczniom zapału do nauki i poznawania świata, a nauczycielom i pracownikom oświaty wytrwałości w wypełnianiu trudnej, ale jakże pięknej misji.

 • 10.10.2020 r. - Święto Drzewa

  W ramach działań proekologicznych uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły wzięli udział w obchodach Święta Drzewa. Obchody te rozpoczęli od obejrzenia bardzo pięknej i wzruszającej bajki pt. ”Drzewo, które umiało dawać”. Bajka ta w kilka minut pokazuje wielką miłość, oddanie i poświęcenie natury dla człowieka, co zrobiło na nich duże wrażenie. Po pogadance na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, dzieci poszukiwały sposobów ochrony i ratowania lasów. Wszystkie swoje pomysły zawarły w stworzonych przez siebie lapbookach zatytułowanych „Drzewo to życie”. Dodatkowo w ramach relaksu uczniowie słuchali kojących odgłosów natury i grali w multimedialne gry pozwalające pogłębiać wiedzę o lesie.

 • 28.09 - 09.10.2020 r. - "Cała Polska Programuje"

  Dzieci uczęszczające do oddziału „0” w SP w Zachełmnej wzięły udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje”. Przez dziesięć dni realizowały zadania ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” pod następującymi hasłami:
  Dzień 1 - „Zaprogramuj zdrowie”
  Dzień 2 –„Muzyczny kod”
  Dzień 3 –„Marzę, myślę, konstruuję”
  Dzień 4 –„Rysuję, maluję, koduję”
  Dzień 5 –„Kubeczki od A do Z”
  Dzień 6 –„Zakodowane gry planszowe”
  Dzień 7 –„Gesty, symbole, bloczki - programy na różne sposoby utworzone”
  Dzień 8 –„Bezpieczni w sieci”
  Dzień 9 –„Pętle, czyli szukamy powtórzeń w życiu”
  Dzień 10 –„Debugowanie, czyli błędy są ok”

  Podczas zabaw z kodowaniem dzieci rozwijały logiczne myślenie, uczyły się samodzielności, stawiały pierwsze kroki w nauce programowania. Każdego dnia towarzyszyły im nowe aktywności, które przynosiły nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim uczyły nowych umiejętności. Zabawy z kolorowymi kubkami matą do kodowania, a także krążkami ruchu pokazały im, że można aktywnie spędzać wolny czas rozwijając podstawowe funkcje poznawcze takie jak: pamięć, koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową czy koordynację ruchową. Przed nami CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania i kolejne zadania - mamy ogromną nadzieję, że zakodowany tydzień będzie kontynuacją dalszych przygód w kodowaniu i programowaniu. =>Galeria zdjęć

 • 02.10.2020 r. - Wycieczka krajoznawczo - turystyczna w Pieniny w ramach projektu "Odkrywam Małopolskę"

  Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

  W ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w wycieczce w Pieniny.
  Jak relacjonuje jeden z uczniów: „Jechaliśmy tam ponad 2 godziny. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zwiedzaliśmy ruiny zamku w Czorsztynie. Gdy stanęliśmy przed zamkiem, wyglądał na niewielki, ale jak weszliśmy do środka, był o wiele większy. Najpierw oglądaliśmy parter. Następnie wyszliśmy schodami na wyższe piętro, cały czas słuchając przewodnika, który opowiadał nam liczne ciekawostki na temat zamku w Czorsztynie i Niedzicy. Kiedy dotarliśmy na najwyżej położony taras widokowy, zobaczyliśmy zapierający dech w piersiach krajobraz. Takich widoków, jakie tam były, nikt się nie spodziewał. Widać było całe Jezioro Czorsztyńskie. Było tak ślicznie! Dawno nie widziałem takich krajobrazów. Zrobiliśmy kilka zdjęć z całą klasą. Po opuszczeniu ruin zamku udaliśmy się nad Jezioro Czorsztyńskie, po którym płynęliśmy statkiem rejsowym. Płynąc obserwowaliśmy piękną panoramę wokół i widoczny z oddali zamek w Niedzicy. Następnie pojechaliśmy autokarem nad Dunajec, gdzie na tratwach mieliśmy spłynąć do Szczawnicy. Podzieliliśmy się na cztery grupy. Ja popłynąłem z panią wychowawczynią oraz z koleżankami z klasy. Flisak, który wiosłował w naszej łodzi, opowiadał nam o ciekawych rzeczach oraz zadawał nam zagadki. Płynęliśmy tą tratwą 2 godziny, które minęły bardzo szybko i miło. Później poszliśmy na obiad. Gdy dotarliśmy do restauracji od razu dostaliśmy ciepły posiłek. Odpoczęliśmy chwilę i wróciliśmy do autokaru. W trakcie drogi do domu, zatrzymaliśmy się jeszcze po pamiątki. Każdy sobie coś kupił. Nigdy nie zapomnę tej wycieczki. Była niesamowita."

 • 01.10.2020 r. - Szkolne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

  Tegoroczne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi odbyły się w naszej szkole w mniejszych grupach. Spośród uczniów klas 4 i 6 zostali wyłonieni egzaminatorzy, którzy następnie jako członkowie komisji egzaminowali starszych kolegów z klas 5, 7, 8 oraz chętnych do udziału w akcji pracowników szkoły.
  Uczniowie w trzech grupach wiekowych: kl. 4 - 5, kl. 6 -7, kl. 8 najpierw utrwalali tabliczkę mnożenia rozwiązując zadania, oraz grając w gry wymagające znajomości tabliczki mnożenia. Ponadto zgodnie z tradycją naszej szkoły ćwiczenie tabliczki mnożenia połączyliśmy z ćwiczeniami fizycznymi, wprowadzając na lekcji wychowania fizycznego "tabliczkową rozgrzewkę" tzn. uczeń prowadzący rozgrzewkę musiał podawać ilość ćwiczeń za pomocą działania matematycznego. Po rozruszaniu ciała i umysłu uczniowie przystąpili do egzaminu. Zdany egzamin został nagradzany plakietką "Eksperta Tabliczki Mnożenia", którą z dumą noszono do końca dnia.
  Także uczniowie klas 1-3 zaangażowali się w to święto matematyki. Rozwiązywali łamigłówki matematyczna, otrzymując za poprawne rozwiązanie naklejki motywacyjne, a chętni uczniowie z klas 2 i 3 podjęli także próbę (w większosći zakończoną sukcesem) zdania egzaminu i otrzymali tytuł Eksperta w zakresie mnożenia do 30.

 • 23.09.2020 r. - Udział w akcji charytatywnej - sprzedaż cegiełek dla Błażeja, podopiecznego Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty

  Szkolne Koło Wolontariatu po otrzymaniu pakietu cegiełek – pomocy naukowych z Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych Pomóż i Ty zorganizowało w szkole akcję charytatywną pod hasłem „Szkoło Pomóż i Ty”. Tegoroczna sprzedaż cegiełek miała na celu pomoc 23-letniemu Błażejowi Wołoszczak, który pomimo padaczki lekoodpornej, dzięki wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego ma możliwość prowadzenia zwykłego życia nastolatka. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję i postanowili wspomóc jego rehabilitację w domu, poprzez zakup cegiełek z pomocami naukowymi. Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto fundacji na zakup specjalistycznego rowerka wspomagającego pracę mięśni nóg tj. orbiterek.

 • 18.09.2020 r. - Sprzątanie Świata

  Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w 27. Akcji Sprzątania Świata pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. W ramach akcji uczniowie wyruszyli w teren posprzątać najbliższą okolicę, dzięki czemu oczyścili ją z kilku worków odpadów i dali piękny przykład działania na rzecz środowiska. Dodatkowo w ramach zajęć lekcyjnych i to nie tylko na lekcjach przyrody, biologii czy geografii, ale także na takich zajęciach jak matematyka czy technika uczniowie poznawali informacje na temat stopnia zanieczyszczenia Ziemi oraz wynikających z niego zagrożeń. Poszukiwali również sposobów na ograniczenie produkcji odpadów i poprzez zajęcia praktyczne poznawali zasady segregacji oraz recyklingu odpadów.

 • Kredkobranie

  W odpowiedzi na zaproszenie Małopolskiego Kuratora Oświaty, uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną mającą na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Koordynatorem akcji jest krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie. „Kredkobranie” polega na zbiórce darów w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. W tym roku patronat honorowy nad akcją „Kredkobranie” objął ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji, oddając wiele przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Materiały zostały spakowane przez szkolnych wolontariuszy i odesłane kurierem.

 • 17.09.2020 r. - Upamiętnienie 81-ej rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę


 • 15.09.2020 r. - Międzynarodowy Dzień Kropki

  W tym dniu w ramach zajęć świetlicowych uczniowie poznali historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki niepozornej kropce uwierzyła w siebie. Następnie w formie pogadanki oraz zabaw i gier ruchowych dzieci prezentowały swoje talenty oraz szukały sposobów jak dodać innym wiary w siebie. Na koniec stworzyli „kropkową fotobudkę” upamiętniająca to ważne wydarzenie.

 • 01.09.2020 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. 81. rocznica wybuchu II wojny światowej


***

ROK SZKOLNY 2019/2020

 • 26.06.2020 r. - Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
  Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było dla wszystkich - uczniów i nauczycieli bardzo wyjątkowe. W końcu po 3 miesiącach odwiedziliśmy naszą szkołę, mogliśmy zobaczyć się twarzą w twarz (oczywiście w maseczkach i w bezpiecznej odlegości) z swoją klasa, wychowawcą i Panią Dyrektor. Na szczęście dobre humory dopisywały, bo w końcu każdy otrzymał wyczekane świadectwo i promocję do klasy wyższej. Nie zabrakło też nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, frekwencję, stypendia i innych konkursów. Niestety nie mogliśmy wszyscy osobiście pożeganć naszych tegorocznych absolwentów, ale życzymy im wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i liczymy, że będą nas odwiedzać.
  Podczas upragnionych wakacji pamiętajmy o bezpieczeństwie.


 • 18.05.2020 r. - Świętujmy razem 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II
  Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, urodził się 18 maja 1920 roku. W tym roku mija więc okrągła, setna, rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka. Świętuje cała Polska, świętuje i nasza społeczność szkolna. Plany związane z tą rocznicą były zupełnie inne, ale sytuacja w kraju uniemożliwiła ich realizację. Dlatego świętowanie przeniosło się do naszych rodzinnych domów. Skoro urodziny, to musiał być i tort. Było ich kilka: takich do zjedzenia, narysowanych lub wykonanych wg własnych pomysłów. Były też laurki z życzeniami, prezentacje o Solenizancie oraz rodzinne pielgrzymki do miejsc związanych ze Świętym. Niektórzy postanowili wykorzystać swoje talenty muzyczne i zagrać Jego ulubione melodie. Wszystkie prezenty przygotowywane były jak dla kogoś bardzo bliskiego – kto żyje w naszych sercach.
  Myślę, że Święty Jan Paweł II patrzy na nas z Domu Ojca, raduje się i nam błogosławi…
  Zapraszam do obejrzenia wszystkich prezentów! (Galeria zdjęć)


 • 01-03.05.2020 r. - Święta majowe - 1, 2, 3 maja
  Uczniowie naszej szkoły mimo epidemii uczcili święta majowe wierszem, piosenką oraz zadbali o właściwą dekoracją domów. Patriotą jest się zawsze - nawet w czasach pandemii.


 • 22.04.2020 r. - I Ty możesz zostać przyjacielem Ziemi
  22 kwietnia 2020 r. odbył się 50. Światowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto na świecie obchodzone jest od 1970 r., w Polsce zaś od 1990 r. Niestety w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa większość inicjatyw musiała zostać odwołana bądź przeniesiona do Internetu. Nie przeszkodziło to jednak uczniom naszej szkoły w rozważaniach nad sytuacją Naszej Planety i zadbaniu o czystość choć najbliższego otoczenia. Ponadto uczniowie przygotowali prace pod hasłem: „I Ty możesz zostać przyjacielem Ziemi”, mające na celu propagowanie i uświadamianie konieczności wspólnego dbania o naszą planetę. Wykonane przez uczniów prace w postacie filmów, plakatów oraz prac plastycznych promujących recykling i konieczność ochrony środowiska można obejrzeć w szkolnej galerii zdjęć.


 • 21.03.2020 r. Tego dnia świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki.
  21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie jest przypadkowa data - osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. My również przyłączamy się do akcji


 • 03.03.2020 r. Szkolny Konkurs Recytatorski


 • 02.03.2020 r. Akademia z okazji Narodowy Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych


 • 26-28.02.2020 r. Rekolekcje wielkopostne. Wyjazd do kościoła w Budzowie i udział w nauce rekolekcyjnej.


 • 25.02.2020 r. Spektakl teatralny "Sen o Helladzie.Mitologia. Świat antycznej Grecji."


 • 14.02.2020 r. Walentynki - szkolna poczta walentynkowa.


 • 10-14.02.2020 r. - Tydzień aktywnej przerwy


 • 19.02.2020 r. - Zabawa karnawałowa


 • 14.02.2020 r. - Szkolne Walentynki


 • 10-14.02.2020 r. - Tydzień aktywnej przerwy


 • 11.02.2020 r. - Dzień bezpiecznego internetu


 • 20.01.2020 r. - Dzień babci i dziadka


 • 15.01.2020 r. - Spotkanie z policjantem. Pogadanka na temat: "Bezpieczne ferie"


 • 20.12.2019 r. - Finał Powiatowego Konkursu Regionalnego "Światy, Pająki, Podłaźniki", Kiermasz Świąteczny


 • 19.12.2019 r. - Wigilia szkolna


 • 10.12.2019 r. - Spotkanie z psychologami z Centrum Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej dla kl. IV-VI oraz VII-VIII


 • 06.12.2019 r. - Mikołajki


 • 28.11.2019 r. - Zabawa Andrzejkowa, warsztaty fryzjersko - kosmetyczne z Panem Sewerynem Jurkowskim w ramach innowacji pedagogicznej - Dobry zawód otwiera wiele dróg


 • 22.11.2019 r. - Wycieczka uczniów klas VII-VIII do Krakowa - zwiedzanie zbrojowni, skarbca, katedry i krypt na Wawelu, seans filmowy w Cinema City "Midway"


 • 21.11.2019 r. - Szkolny Dzień Życzliwości


 • 08.11.2019 r. - Akademia z okazji Święta Niepodległości


 • 06.11.2019 r. - Wycieczka uczniów klas I-VI do Krakowa - kino i Podziemia Rynku.


 • 31.10.2019 r. - Apel z okazji Wszystkich Świętych. Rozstrzgnięcie konkursu na znicz i wieniec nagrobkowy. Złożenie zniczy pod pomnikiem upamiętniającym 70 rocznice pacyfikacji wsi Zachełmna przez niemieckiego okupanta.


 • 30.10.2019 r. - Wyjazd uczniów klas 4-7 do Krakowa na koncert "Moniuszko dla wszystkich!" zamykający oficjalne obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie.


 • 16.10.2019 r. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zorganizowała ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować". W rekordzie udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Akcję udało się przeprowadzić dzięki udostępnieniu fantomów przez ZDZ w Suchej Beskidzkiej, za co serdecznie dziękujemy. Bicie rekordu zostało poprzedzone zajęciami z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzonymi przez ratownika medycznego firmy FASTMED, który sprawował opiekę nad przebiegiem akcji.


 • 14.10.2019 r. - Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ślubowanie pierwszoklasistów. Pasowanie na przedszkolaka.


 • 17.09.2019 r. - Apel z okazji 80 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.


 • 02.09.2019 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020


***

ROK SZKOLNY 2018/2019

 • 19 czerwca 2019 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.


 • 17 czerwca 2019 r. - Imprezy: Szkolny Dzień Sportu: Impreza środowiskowa dla dzieci i rodziców: zabawy z animatorem, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy ruchowe i muzyczne, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni.


 • 12 czerwca 2019 r. - Pogadanka: spotkanie z policjantem. Przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.


 • 04 - 11 czerwca 2019 r. - Zielona szkoła w Świnoujściu. 8 czerwca - Wycieczka zagraniczna do Berlina i Poczdamu w ramach wyjazdu na Zieloną Szkołe.


 • 24 maja 2019 r. - Wycieczka uczniów klasy III do Ludźmierza.


 • 14 maja 2019 r. - Wystep z okazji Tygodnia Bibliotek- spektakl o Czytelnictwie " Prastara ksiaznica skarb i tajemnica".

 • 13 maja 2019 r. - Wycieczka do Teatru "Groteska"w Krakowie.

 • 8 maja 2019 r. - Wycieczka uczniów klasy VIII do Oświęcimia.

 • 12 kwietnia 2019 r. - Wyjazd do Budzowa na warsztaty edukacyjne - wystawa mobilna NAUKOWIEJ.

 • 5 kwietnia 2019 r. - Pogadanka, prezentacja Światowy Dzień Zdrowia.

 • 29 marca 2019 r. - Wycieczka do kopalni soli w Bochni.

 • 22 marca 2019 r. - Wyjazd uczniów klasy VIII do Krakowa i udział w Festiwalu Zawodów w Małopolsce.

 • 21 marca 2019 r. - Pierwszy dzień wiosny

 • 14 marca 2019 r. - Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

 • 5 marca 2019 r. - Żywa lekcja biologii - pokaz owadów
  Dziś w naszej szkole odbył się interesującemu pokaz niezwykłych owadów, które mimo małych rozmiarów zachwycają swoim wyglądem i umiejętnościami: mięsożerna modliszka, niesforny straszyk, opancerzony karaczan czy mistrz kamuflarzu - liściec.

 • 1 marca 2019 r. - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
  Uczniowie klasy VIII wraz z panią Katarzyną Kwaśnicą przygotowali wzruszający apel upamiętniający pamięć polskich żółnierzy walczących o wolność naszej ojczyzny.

 • "Głośne czytanie - to klucz do mądrości"
  W przedszkolu prowadzona jest akcja pt.: "Rodzice czytają przedszkolakom". Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji i serdecznie zapraszamy pozostałych rodziców. => Zdjęcia

 • 18 grudnia 2018 r. - Teatrzyk: "Związki frazeologiczne"

 • 10 grudnia 2018 r. - Gala Konkursu "Odblaskowa Szkoła"

 • 8 grudnia 2018 r. - Kiermasz Świąteczny i Finał Powiatowego Konkursu Regionalnego "Światy, Pająki, Podłaźniki"

 • 7 listopada 2018 r. - Wycieczka klas I-IV do Wadowic =>Zobacz zdjęcia

 • 5 listopada 2018 r. - Żywa lekcja historii =>Zobacz zdjęcia

 • 31 października 2018 r. - Wszystkich Świętych - rozstrzygnięcie konkursu na "Wieniec i znicz nagrobkowy" => Zobacz zdjęcia

 • 22 października 2018 r. - Spotkanie uczniów kl. IV-VIII z policjantem "Cyberprzemoc"
  Uczniowie najstarszych klas spotkali się z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, st. asp. Rafałem Pacholskim. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Nasz gość dokładnie omówił zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Policjant radził, co robić aby nie zostać ofiarą w sieci oraz jak postępować będąc świadkiem takiej formy przemocy i gdzie szukać pomocy.

  =>Zobacz zdjęcia


 • 18 października 2018 r. - Spotkanie uczniów kl. 0-III z policjantem "Bezpieczna droga do i ze szkoły"
  W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, dlatego gościł u nas Pan Policjant -asp. sztab. R. Pacholski z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno jako piesi, jak też rowerzyści, czy pasażerowie samochodów, oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z klas młodszych bardzo szybko nawiązały kontakt z funkcjonariuszem policji, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez zaproszonego gościa. Wraz z zaproszonymi gośćmi pojawił się Policek – maskotka suskiej Policji, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe.

  =>Zobacz zdjęcia


 • 13 października 2018 r. - „Dobry zawód otwiera wiele dróg”
  Uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu pt. „Dobry zawód otwiera wiele dróg” w ramach realizacji ścieżki edukacyjnej doradztwa zawodowego, którego głównymi celami było: przygotowanie uczniów do podjęcia trafnej decyzji zawodowej i edukacyjnej; wspieranie rozwoju osobowości, zainteresowań, umiejętności i nabywaniu wiedzy o zawodach; poszerzanie horyzontów i zwiększanie perspektyw mobilności zawodowej uczniów; kształcenie kompetencji i rozeznania na rynku pracy.

 • 12 października 2018 r.
  Dzień ten w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów naszej szkoły oraz pasowania dzieci przedszkolnych. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcą przygotowali program artystyczny, który dotyczył między innymi bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki o ruchu drogowym oraz wiersze. Ponadto każdy pierwszak został obdarowany odblaskowym breloczkiem, aby każdego dnia świecili przykładem nie tylko wzorowego ucznia, ale również wzorowego uczestnika ruchu drogowego. W uroczystości uczestniczyli rodzice, uczniowie i nauczyciele.

  =>Zobacz zdjęcia


 • 8 października 2018 r. - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie

  => Zobacz zdjęcia


 • 8 października 2018 r. - Wycieczka kl. VI-VIII do Krakowa
  Seans filmowy: "Dyzwizjon 303", zwiedzanie dzielnicy Kazimierz

  => Zobacz zdjęcia


 • 5 października 2018 r. - Rajd pieszy "Podbabiogórze Na Szlaku Niepodległości"
  Trasa Budzów - Makowska Góra - Maków Podhalański, fragmentem Szlaku Niepodległości, który ochotnicy do Legionów w 1914 r. przebyli idąc z Makowa do Myślenic.

  => Zobacz zdjęcia


 • 18-19 września 2018 r. - Archipelag skarbów – program profilaktyczny
  Uczniowie klasy VIII wzięli udział w gminnym programie profilaktycznym pt. „Archipelag Skarbów” zorganizowanych przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Cele programu obejmowały: profilaktykę korzystania z substancji psychoaktywnych, wychowanie ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, profilaktykę ciąż nastolatek i profilaktykę HIV/AIDS, profilaktykę przemocy, podwyższenie kompetencji w zakresie zachowań asertywnych, wzmacnianie czynników chroniących w profilaktyce (więź z rodzicami, nauczycielami, identyfikacja z własnym systemem wartości – religijnym lub świeckim).

 • wrzesień 2018 r. - Nasi uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej "KREDKOBRANIE - 100 UŚMIECHÓW NA STULECIE", którą zorganizowała Akademia Ignatianum w Krakowie. Celem akcji jest pokazanie zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele pamiętają o nich oraz, że w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są doskonałą okazją do przypomnienia o jedności Polaków. Zebrane dary trafiły do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

  =>Zobacz zdjęcia


 • 17.09.2018 r.- Apel z okazji rocznicy sowieckiej napaści na Polskę

  => Zobacz zdjęcia


 • 3.09.2018 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

***

ROK SZKOLNY 2017/2018

 • 22.06.2018 r.- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 => Zdjęcia

 • 21.06.2018 r.- Cała szkoła kibicuje => Zdjęcia

 • 20.06.2018 r.- Wycieczka na Babią Górę kl. IV-VII oraz wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej kl. 0-III => Zdjęcia

 • 11.06.2018 r.- Dzień Sportu => Zdjęcia

 • 09.06.2018 r.- Piknik Rodzinny => Zdjęcia

 • 07.06.2018 r.- Przedstawienie: "Ortografia na wesoło" => Zdjęcia

 • 05.06.2018 r.- Konkurs Mistrz Pięknego Czytania => Zdjęcia

 • 23.05.2018 r.- Rajd pieszy kl. 4-7 na Groń Jana Pawła II => Zdjęcia

 • 22.05.2018 r.- Wycieczka kl. 0-4 do Skansenu taboru kolejowego w Chabówce => Zdjęcia

 • 15.05.2018 r.- Gminny Konkurs Językowy => Zdjęcia

 • 15.05.2018 r.- Rajd pieszy na Mysią Górkę => Zdjęcia

 • 04.05.2018 r.- Wycieczka do Krakowa - warsztaty edukacyjne oraz zwiedzanie miasta => Zdjęcia

 • 27.04.2018 r.- Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja => Zdjęcia

 • 23.04.2018 r.- Dzień Ziemi => Zdjęcia

 • 10.04.2018 r.- Światowy Dzień Zdrowia => Zdjęcia

 • 28 marca 2018 r. - Śniadanie Wielkanocne i Dzień Sołtysa

 • 21 marca 2018 r. - Pierwszy Dzień Wiosny

 • 14 marca 2018 r. - Dzień Liczby Pi => Zdjęcia

 • 13 marca 2018 r. - Gminny Konkurs Recytatorski => Zdjęcia

 • 9 marca 2018 r. - Szkolny Konkurs Recytatorski => Zdjęcia

 • marzec 2018 r. - apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” => Zdjęcia

 • 7 marca 2018 r. - Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - pokaz i warsztaty => Zdjęcia

 • 6 lutego 2018 r. - Dzień Bezpiecznego Internetu => Zdjęcia
  Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do świętowania Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas 5-7 przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące w internecie:
  Informacje – nie udzielaj!
  Nieznajomi – nie ufaj!
  Ty – odpowiadaj za siebie!
  Netykieta – przestrzegaj!
  Rodzice – ufaj!
  Nieuczciwość – wystrzegaj się!
  Edukacja – ucz się i ucz rodziców!
  Tabela – planuj czas!
  Ponadto został wyświetlony film z serii: Owce w sieci pt. "Zabawa w śnieżki"oraz odbył się konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.

 • 1 lutego 2018 r. - Zabawa karnawałowa => Zdjęcia

 • 31 stycznia 2018 r. - Żywa lekcja historii - pokaz rycerski => Zdjęcia

 • 26 stycznia 2018 r. - Noc w szkole => Zdjęcia

 • 25 stycznia 2018 r. - Nietypowa lekcja - Zaelektryzowani => Zdjęcia

 • 19 stycznia 2018 r. - Dzień Babci i Dziadka
  Jak co roku w naszej szkole odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mimo, iż styczeń jest miesiącem zimowym, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku kiedy każdemu z nas robi się cieplej na sercu, ponieważ nasze kochane Babcie i kochani Dziadkowie obchodzą swoje święto. Z tej właśnie okazji wszyscy Uczniowie 19.01.2018 r. zaprosili swoje Babcie i Dziadków na montaż słowno - muzyczny, który przygotowali wraz z nauczycielami. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich Gości ciepłymi słowami. W trakcie występu Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, które wzruszającymi wierszami i okolicznościowymi piosenkami chciały podziękować za serce okazywane każdego dnia. Na zakończenie dzieci wręczyły Najbliższym upominki, ktore odbierane były ze wzruszeniem. Po występie zaproszono Babcie i Dziadków na poczęstunek.

 • 22 grudnia 2017 r. - Wigilia szkolna => Zdjęcia

 • 9 grudnia 2017 r. - Kiermasz Świąteczny i Finał Powiatowego Konkursu Regionalnego "Światy, Pająki, Podłaźniki" => Zdjęcia

 • 6 grudnia 2017 r. - Szkolne Mikołajki => Zdjęcia

 • 30 listopada 2017 r. - Zabawa Andrzejkowa => Zdjęcia

 • 24 listopada 2017 r. - Dzień Pluszowego Misia => Zdjęcia

 • 21 listopada 2017 r. - Pasowanie na czytelnika => Zdjęcia

 • 20 listopada 2017 r. - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka i Szkolne obchody Dnia Życzliwości => Zdjęcia
  Już po raz czwarty, Polska obchodzi Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

  Nasza szkoła również włączyła się do świętowania. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Justyny Furmańskiej przygotował przedstawienie na temat Konwencji o Prawach Dziecka. Ponadto mogliśmy obejrzeć prezentację pt. "Wszystkie dzieci nasze są" oraz filmik "Mam prawo" na temat praw dzieci niepełnosprawnych. Po tak solidnej dawce informacji, przyszła pora na sprawdzenie wiedzy. Przedstawiciele klas 4-7 wzięli udział w teleturnieju "Milionerzy", którego wszystkie pytania dotyczyły właśnie praw dzieci.

  W tym dniu ubraliśmy się na żółto, aby uczcić w naszej szkole Dzień Życzliwości. Oprócz otrzymania żółtych, uśmiechniętych naklejek, można było "poczęstować się" życzliwością, a także napisać coś miłego dla innych. Ponadto na drzwiach każdej sali lekcyjnej pojawiły się sentecje na temat życzliwości, a dzięki zaangażowaniu uczniów powstał Szkolny Kodeks Życzliwego Ucznia. Mamy nadzieję, że życzliwość na dobre zagości w naszej szkole.

 • 17 listopada 2017 r. - Szkolne obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu => Zdjęcia
  Uczniowie klasy 5 i 6 pod opieką pani Karoliny Gołuszka przygotowali inscenizacje o szkodliwości palenia papierosów. Przedstawiono w nich wiele ważnych i szokujących informacji dotyczących wpływu palenia na zdrowie palacza oraz osób przebywajacych w jego otoczeniu. Scenki pokazywały, że należy zachęcać rodziców i bliskich do rzucania palenia. Podczas apelu odbyła się także prezentacja prac plastycznych przygotowanych przez dzieci z klas 1-3 oraz z oddziału przedszkolnego na temat palenia tytoniu.

 • 17 listopada 2017 r. - Klasy 1-3 przygotowują zdrowe soki => Zdjęcia

 • 14 listopada 2017 r. - Zajęcia pt. "W Kubusiowie Puchatkowie" w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU z wizytą u PRZEDSZKOLAKÓW w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" => Zdjęcia

 • 11 listopada 2017 r. - Gminne obchody Święta Niepodległości => Zdjęcia
  W ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości nasz poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie oraz w przemarszu pod pomnik upamiętniajacy Poległych za Ojczyznę w latach 1914-1920. Delegacja uczniów naszej szkoły złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem. Ponadto dwoje uczniów: Amelia Mlak i Aleksander Studnicki reprezentowało szkołę w II Biegu Niepodległości po Ziemi Budzowskiej.

 • 10 listopada 2017 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości => Zdjęcia

  Polsko nie jesteś już niewolnicą…

  W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach niewoli.
  Program artystyczny został przygotowany przez wybranych uczniów z klas IV – VII pod kierunkiem pani Moniki Godawy i pani Katarzyny Kwaśnicy. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet uczniów oraz uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie zaprezentowali losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na 1918 roku. Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana pod okiem nauczycieli odpowiedzialnych za przebieg uroczystości. Młodzież szkolna z zaciekawieniem obejrzała oraz wysłuchała tej wyjątkowej lekcji historii.

 • 31 października 2017 r. - Złożenie zniczy pod tablicą upamiętniającą 70-tą rocznicę pasyfikacji wsi Zachełmna przez niemieckiego okupanta => Zdjęcia
  Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się pod znajdującą się obok szkoły tablicę upamiętniającą 70-tą rocznicę pasyfikacji wsi Zachełmna. Zgodnie z tradycją, po krótkim przypomnieniu przez panią Dyrektor historii tego wydarzenia, przedstawiciele klas złożyli i zapalili znicze.

 • 30 października 2017 r. - Dzień Wszystkich Świętych => Zdjęcia
  Uczniowie klas 4-7 pod opieką pani Renaty Jurek przygotowali piękny, pełen zadumy montaż słowno - muzyczny. Teksty oraz piosenki skłaniały do refleksji na temat przemijania, pamięci o tych którzy odeszli, ale także dbania i okazywania miłości żyjącym. Tradycyjnie w tym dniu zostali wyłonieni laureaci konkursu na najpiękniejszy „ZNICZ I WIENIEC NAGROBKOWY”, organizowanego przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu. W sumie 25 uczniów, oddało pięknie ozdobione znicze oraz własnoręcznie przygotowane wieńce, które zostaną rozmieszczone przy przydrożnych kapliczkach, a także przy pomnikach upamiętniających poległych podczas wojen, znajdujących się na terenie naszej wioski i parafii Budzów. Konkurs ten to zarówno akcja, którą w naszej szkole pielęgnuje się oraz przeprowadza od wielu lat. Dzięki niej oddajemy cześć zmarłym, jak również uczymy się szacunku dla tradycji. Takie momenty skłaniają nas do refleksji, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych.

 • 20 października 2017 r. - Sprzątanie świata z Nadleśnictwem Sucha => Zdjęcia
  Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem udały się na spacer w kierunku Chełmu, gdzie czekali na nich pracownicy Nadleśnictwa. Po dotarciu na wyznaczone miejsce, rozpoczęto akcję. Leśnicy zaopatrzyli naszych uczniów w worki i jednorazowe rękawice, po czym młodzież ruszyła zbierać śmieci wzdłuż szlaku, który prowadzi przez górę Chełm, a także w pobliskim lesie. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Bardzo dużo śmieci zalegało na sprzątanym terenie, były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju torebki, butelki), szkło (głownie butelki), jak również puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały złożone w wyznaczonym miejscu. Po wysprzątaniu wyznaczonego terenu, odbyła się krótka pogadanka na temat ochrony przyrody i gatunków roślin oraz zwierząt występujących na naszym terenie, którą przeprowadził Pan Leśniczy. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, który miał im dodać siły w konkursie wiedzy – każda drużyna, po otrzymaniu literki musiała wymienić jak najwięcej zwierząt bądź roślin występujących w lasach, zaczynających się na wcześniej przypisaną literę. Laureaci konkursu otrzymali nagrody: smycze, płyty CD, odblaski. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata z Zieloną Ligą” wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne. Czynny udział w kampanii dał uczniom do zrozumienia, iż należy dbać o środowisko i czystość otoczenia.

 • 17 października 2017 r. - Wycieczka do Zakopanego - Kopieniec Wielki => Zdjęcia

  Po przypomnieniu regulaminu o godzinie 7.30 wyruszyliśmy autokarem w kierunku Zakopanego. O godzinie 10.00 dojechaliśmy do rejonu Cyrhli, najwyżej położonej części Zakopanego. Wraz z przewodnikiem, wędrowaliśmy zielonym szlakiem wśród nielicznych zabudowań, następnie szliśmy przez las. Po około 30 minutach wędrówki ścieżką, która wiodła coraz bardziej pod górę, dotarliśmy na skraj Polany Kopieniec, gdzie odpoczywaliśmy przez chwilę. Następnie skręciliśmy ostro w prawo, rozpoczynając końcowe podejście na szczyt Wielkiego Kopieńca. Kamiennymi stopniami wędrowaliśmy około 15 minut. Po dotarciu na szczyt (1328 m. n.p.m.) podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach panoramę rozciągającą się z Kopieńca. Obejmującą m.in. Hawrań - najwyższy szczyt Tatr Bielskich, rozległy masyw Koszystej, grań Orlej Perci, Kościelec, Świnicę, Kasprowy Wierch, a na zachodzie Czerwone Wierchy i Giewont.
  Ze szczytu schodziliśmy trasą, która prowadziła nas w kierunku Jaszczurówki, po drodze podziwialiśmy Dolinę Olczyską i Potok Olczyski. Kiedy dotarliśmy do autokaru, pojechaliśmy pod Wielką Krokiew, aby zakupić pamiątki. Potem wyruszyliśmy w podróż powrotną.

 • 13 października 2017 r. - Dzień Edukacji Narodowej => Zdjęcia

  Na początku uroczystości odbyło się pasowanie przedszkolaków oraz ślubowanie pierwszolasistów. Zarówno pierwszaki, jak i nasi najmłodsi milusińscy spisali się na medal, zachwycając nas swoimi umiejętnościami i odwagą. Pani Dyrektor Szkoły, jak co roku wręczyła także nauczycielom Nagrody Dyrektora. Następnie członkowie Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali krótki spektakl, który przygotowali pod kierunkiem Pani Moniki Godawy i Pani Justyny Furmańskiej. Młodzi artyści słowem, a także piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

 • 29 września 2017 r. - Europejski Dzień Sportu Szkolnego i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia => Zdjęcia

  Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w tych wspaniałych akcjach. Także w tym roku funkcję ambasadora pełnił KS CUPRUM Lubin. Najpierw odbył się krótki apel inauguracyjny, podczas którego poznaliśmy tegorocznych egzaminatorów. Następnie wszyscy uczniowie klas 4-7 przystąpili do egzaminów z tabliczki mnożenia. W większości zakończonych uzyskaniem tytułu eksperta tabliczki mnożenia, którego potwierdzeniem była otrzymana plakietka. Chętni uczniowie zostali podzielnie na dwie drużyny i zagrali w grę "Mistrz mnożenia". Podczas rozgrywki członkowie drużyn musieli wykazać się biegłą znajomością tabliczki mnożenia, stosować strategię oraz mieć odrobinę szczęścia. Zamiast tradycyjnych kostek używali kostek w kształcie ośmiościanu lub specjalnie przygotowanych spinnerów. Zwycięscy otrzymali drobne upominki. Później przyszła pora na tor przeszkód, gdzie przede wszystkim przydatny był refleks, szybkość i dokładność. Zwycięzca otrzymał oryginalny kubek KS Cuprum Lubin. Na zakończenie obejrzeliśmy film z pozdrowieniami od naszego ambasadora.

 • 13 września 2017 r. - Kapitan Wisły Kraków w naszej szkole => Zdjęcia
  Dzisiaj naszą Szkołę odwiedził Arkadiusz Głowacki - kapitan Wisły Kraków i właściciel AKADEMII FUTBOLU Z GŁOWĄ. Każdy otrzymał zdjęcie z autografem oraz mógł zadać pytanie czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z piłkarzem Wisły Kraków. Oprócz Arkadiusza Głowackiego naszymi gośćmi byli: dyrektor Akademii- pan Mikołaj Tarczyński i trener Jarosław Gąstała. Następnie chętne dzieci wraz z rodzicami udały się na pokazowy trening, który odbył się na Orliku w Palczy.

 • 4 września 2017 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 => Zdjęcia

***

ROK SZKOLNY 2016/2017

 • 23 czerwca 2017 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 => Zdjęcia

 • 17 - 20 czerwca 2017 r. - Wycieczka do Trójmiasta i Malborka => Zdjęcia

 • 19 czerwca 2017 r. - Wycieczka na Jasień => Zdjęcia

 • 14 czerwca 2017 r. - Spotkanie z panem Policjantem => Zdjęcia

 • 12 czerwca 2017 r. - Dzień Kultury Brytyjskiej Welcome to London => Zdjęcia

  Uczniowie klas IV-VI wraz z panią Justyną Furmańską przygotowali dwujęzyczne przedstawienie dotyczące kultury Wielkiej Brytanii, ponadto dwie uczennice zaprezentowały wiersze, z którymi reprezentowały szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim. Obejrzeliśmy też krótki filmik pt."Co warto zobaczyć w Londynie", a następnie odbył się quiz wiedzy na temat Wielkiej Brytanii.

 • 3 czerwca 2017 r. - Piknik Rodzinny => Zdjęcia

  To był dzień wielu atrakcji. Najpierw pani Dyrektor gorąco przywitała wszystkich przybyłych, a następnie pałeczkę przejęły dzieci z klas O-III, które wierszem i piosenką w niezwykle ujmujący sposób wyrazili podziękowania i życzenia dla swoich rodziców. Później uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętnosci artystyczne: taniec - szkolny Playback oraz teatralne - przedstawienie pt."Wodnik Okapek". Odbył się także pokaz połączony z warsztatami udzielania pierwszej pomocy. Po oficjalnej części przyszła kolej na: malowanie twarzy, bański mydlane, zwierzątka z baloników, zjeżdżalnie, poczęstunek. Niespodziewanie odwiedziło nas także dwoje niezwykłych gości: Myszka Mickie i Myszka Minnie :)

 • 1 czerwca 2017 r. - Dzień Dziecka => Zdjęcia

  Wszyscy uczniowie naszej szkoły spędzili Dzień Dziecka bardzo aktywnie :) Klasy O-III udały się najpierw na boisko trawiaste, gdzie rozegrali mecz piłki nożnej, a następnie na boisku przy szkole odbyły się rozgrywki sportowe. Oczywiście jak na prawdziwy Dzień Dziecka przystało nie zabrakło pysznego poczęstunku i ... lodów :) Klasy IV-VI wraz z wychowawcami powędrowali do Budzowa, gdzie dzięki uprzejmości pana Mariana Mirochy - właściciela kolekcji oraz pana Andrzeja Proroka - emerytowanego wojskowego i członka Zarządu Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Suchej Beskidzkiej, mogli podziwiać kolekcję sprzętów wojskowych. W drodze powrotnej zapalili ognisko i porzepili się pyszną kiełbaską z ogniska.

 • 24 maja 2017 r. - Szkolny konkurs Mistrz Pięknego Czytania => Zdjęcia
  Zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymały:
  - Izabela Matonóg - kat. kl. I-III
  - Aleksandra Dzidek - kat. kl. IV-VI
  Tytuł Wicemistrza Pieknego Czytania został przyznany: Marlenie Mucha i Julii Stypuła

 • 19 maja 2017 r. - Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego => Zdjęcia

  Uczniowie klas I-VI wraz o opiekunami i panem przewodnikiem Marcinem Leśniakiewiczem udali się na wycieczkę krajoznawczą po Ojcowskim Parku Narodowym. Zwiedziliśmy Grotę Łokietka - wspaniały przykład jaskini krasowej, która w tak słoneczny i gorący dzień była miłą ochłodą. Nastepnie udaliśmy się pod najsłynniejszą skalną bramę - Bramę Krakowską, podziwiając po drodzę zapierające dech w piersiach widoki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w starej osadzie młynarskiej i tartaku wodnym - Boroniówka, gdzie niczym w za sprawą wehikułu czasu moglismy na własne oczy zobaczyć jak działa młyn oraz poznać ciekawostki dotyczące powstawania mąki. Oczywiście widzieliśmy też Zamek Pieskowa Skała, Kaplicę "na Wodzie" i słynną Maczugę Herkulsa. Widoki były niesamowite :)

 • 28 kwietnia 2017 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji => Zdjęcia

 • 25 kwietnia 2017 r. - Koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Sułkowic => Zdjęcia

  Naszą szkołę odwiedzili niezwykle utalentowani goście: uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu Filia w Sułkowicach. Wysłuchaliśmy koncertu promocyjnego tejże szkoły, gdyż w czerwcu odbywa się nabór uczniów na nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że po takim pokazie talentów, także uczniowie naszej szkoły odkryją w sobie zamiłowanie do muzyki.

 • 21 kwietnia 2017 r. - Dzień Ziemi => Zdjęcia

  W dniu 21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. „Ziemia – planeta ludzi”, w którym zwrócili uwagę na negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska naturalnego i podkreślali, jak ważna jest postawa każdego z nas w jego ochronie. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej zaprezentowały piosenkę ekologiczną, z którą wystąpią na Festiwalu Ekologicznym w Lachowicach. Przez cały kwiecień w szkole trwa zbiórka surowców wtórnych: makulatury, zużytych baterii, elektrośmieci i plastikowych nakrętek. Po raz drugi będziemy uczestniczyć w akcji organizowanej przez Nadleśnictwo Sucha - „Drzewko za makulaturę”.

 • 12 kwietnia 2017 r. - Śniadanie wielkanocne i rostrzgnięcie konkursu "Najpiękniejsza pisanka i koszyk wielkanocny" => Zdjęcia

 • 7 kwietnia 2017 r. - Światowy Dzień Zdrowia => Zdjęcia

  W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia przebiegających pod hasłem "Depresja – porozmawiajmy o niej" w klasach IV – VI zostały przeprowadzone pogadanki na temat depresji, jej objawów, przyczyn i sposobów leczenia. Uczniowie obejrzeli filmy "Życie z depresją" oraz "Życie z osobą chorą na depresję" nagrane przez Polkę Katarzynę Napiórkowską. Po projekcji filmów odbyła się dyskusja na temat sposobów pomocy osobie chorej na depresję.
  W tym samym dniu uczniowie wszyskich klas przygotowali pod kierunkiem nauczycieli z przyniesionych z domów owoców, pyszne i zdrowe przekąski w postaci sałatki i szaszłyków owocowych. Szkolna kuchnia również włączyła się do działań serwując na śniadanie kolorowe, wiosenne kanapki z dużą ilością świeżych warzyw.

 • 21 marca 2017 r. - Pierwszy dzień wiosny => Zdjęcia

  Uczniowie klasy IV i V w zabawny, ale i pouczający sposób przywitali wyczekiwaną Panią Wiosnę, a każdy z nas (ten mały i ten duży) został wiosennie udekorowany kwiatkiem. "Wiosna - cieplejszy wieje wiatr ..." - teraz zima już musi odejść!

 • 20 marca 2017 r. - Wyjazd do kina

  Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Krakowa, aby w Cinema City Bonarka obejrzeć film "Piękna i bestia" (klasy III-VI) oraz bajkę "Ozzy" (kl. O-II).

 • 14 marca 2017 r. - Dzień Liczby Pi => Zdjęcia

  Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klasy VI wraz z wychowacą przygotowali krótkie przedstawienie pt. "Kłótnia liczb", podczas którego użyczyli swoich głosów różnym liczbom. Nie zabrakło wśród nich szczęśliwej 7, wymarzonej 5, skromnego 0, niezwykłej 1, zasłużonej 10, pechowych 13 i 17 (zwłaszcza dla Włochów) oraz oczywiście królowej liczb: liczby Pi. Na szczęście wszelkie spory załagodził mądry Pitagoras :)

 • 10 marca 2017 r. - Dzień Sołtysa => Zdjęcia

  W tym roku dla naszego kochanego Pana Sołtysa Marka Grabowskiego przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Były wiersze, podziękowania, upominki, zabawny i wzruszający filmik o tym jak dzieci widzą funkcję sołtysa, ale także "test cytryny", który Pan Sołtys przeszedł wzorowo (jak przyznał - bardzo lubi cytrynę :) - dlatego został pasowany na przyjaciela naszej szkoły. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, a na koniec ... jak to nasz Pan Sołtys ... zaprosił wszystkich na pyszne pączki.
  Nasz Sołtys to najlepszy sołtys na świecie :) Życzymy mu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i sił, aby nadal dbał o nas tak jak do tej pory.

 • 8 marca 2017 r. - Przedsięwzięcie ekologiczne w naszej szkole – „Budki lęgowe dla ptaków” => Zdjęcia

  W dniu 8 marca uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach, w czasie których uczyli się, jak prawidłowo wykonać budkę lęgową dla ptaków. Uzyskali ważne informacje dotyczące m. in. średnicy otworów wlotowych i gatunków preferujących odpowiednie rozmiary, zagrożeń dla ptaków gnieżdżących się w skrzynkach, materiałów z których można wykonać budkę, prawidłowego mocowania. Gotowe budki wykonane w czasie warsztatów, ale także w domach przez uczniów z pomocą rodziny zostały powieszone na drzewach wokół budynku szkolnego.
  Składamy serdeczne podziękowania naszym absolwentom: Bartłomiejowi Mlakowi za pomoc w wykonaniu budek i przygotowanie materiałów wykorzystanych w czasie warsztatów oraz Janowi Ogarkowi – przedstawicielowi OSP Zachełmna za sprawne zawieszenie skrzynek na drzewach . Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku ptaki zadomowią się w naszych budkach, a my będziemy cieszyć się ich widokiem i śpiewem.

 • 3 marca 2017 r. - Szkolny konkurs recytatorski => Zdjęcia

 • 2 marca 2017 r. - Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych => Zdjęcia

  W naszej szkole w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się uroczysty apel połączony z lekcją historii. Filmiki, piosenki i prezentacja pomogły w przyblizeniu, jakże trudnego dla uczniów szkoły podstawowej, zagadnienia powojennej walki o niepodległość Polski przez żołnierzy niezłomnych. Uczniowie poznali m. in. postacie najbardziej zasłużone - walecznego "Roja" oraz bohaterską "Inkę".

 • 1 marca 2017 r. - Wycieczka klas 0-III do Budzowa => Zdjęcia

  Uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami udali się do budzowskiej piekarni, aby na własne oczy zobaczyć jak powstaje chleb i inne mączne smakołyki. Odwiedzili też urząd poczty, oddział banku i urząd gminy, gdzie dzięki uprzejmości pracowników dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczącyh odwiedzanych miejsc i wykonywanych w nich zawodów.

 • 21 lutego 2017 r. - 28 lutego 2017 r. - Programujemy z mBotem - Robopaczka w naszej szkole => Zdjęcia

  Po długim oczekiwaniu w końcu nasza szkoła otrzymała Robopaczkę, Przez 7 dni w naszej szkole gościł robot mBot, z którym bawili się i programowali uczniowie naszej szkoły. Dzięki wgranym trzem trybom pracy, mogliśmy poznać możliwości małego, ale zwinnego robocika: omijanie przeszkód, jeżdzenie po śladzie, sterowanie za pomocą pilota. Specjalna aplikacja mBlock umożliwiła stworzenie własnych programów, jak choćby: taniec robota, naśladowanie straży pożarnej, czy sterowanie za pomocą klawiatury komputera. Tydzień to bardzo krótko, gdy wyobraźnia podpowiada jeszcze tyle możliwości, dlatego pożegnaliśmy mBota z wielkim smutkiem.

 • 20 stycznia 2017 r. - Dzień Babci i Dziadka
  Kochane Babcie ..., Drodzy Dziadkowie ...

  W dniu Waszego Święta pragniemy
  złożyć Wam najlepsze życzenia,
  aby radość i pomyślność towarzyszyły
  każdego dnia, a zdrowie służyło
  przez długie lata - aż do końca świata!

  Takimi życzeniami, wierszami i piosenkami wnuczki i wnuczkowie wyrażali wdzięczność i miłość dla swoich dziadków i babć, a piernikowe własnoręcznie ozdobione serca były wspaniałym dopełnieniem i powodem do wzruszeń :)

 • 11 stycznia 2017 r. - Wyjazd do teatru

  Uczniowie klas I - VI wraz z opiekunami pojechali do Krakowa, by w teatrze Groteska obejrzeć spektakl pt.: "Adonis ma gościa". Jest to zabawna, ale i bardzo pouczająca opowieść o przyjaźni, wolności, spełnianiu marzeń i mocy wyobraźni. Wszystkim bardzo się podobała ta bardzo rozśpiewana (jak na ptasią hisorię przystało) opowieść. Dla naszych najmłodszych uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze, mamy nadzieję, że chętnie będą tam jeszcze wracać :)

 • 5 stycznia 2017 r. - Zabawa karnawałowa

  To był bardzo roztańczony czwartek. Dzięki naszemu ulubionemu wodzirejowi - panu Adamowi, uczniowie naszej szkoły mogli rozpocząć karnawał. Na pochwałę zasługują przedszkolaki i klasy I-III - oni potrafią się bawić. W końcu jak karnawał to karnawał :)

 • 22 grudnia 2016 r. - Wigilia szkolna => Zdjęcia

 • 10 grudnia 2016 r. - Kiermasz Świąteczny i Finał Powiatowego Konkursu Regionalnego "Światy, Pająki, Podłaźniki" => Zdjęcia

 • 6 grudnia 2016 r. - Mikołajki => Zdjęcia

  Święty Mikołaj nie zapomniał także o młodszych dzieciach z naszej wioski. Gdy uczniowie klas 4-6 udali się do domów, aby odsypiać noc filmową, do najmłodszych zawitał tak oczekiwany gość. Przedszkolaki jako gospodarze tego dnia, przywitali Mikołaja oraz ugościli dzieci spoza szkoły. Tak jak tradycja każe wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki, więc dzień obfitował w atrakcje i powody do uśmiechów.

 • 5/6 grudnia 2016 r. - Noc filmowa w szkole => Zdjęcia

  Uczniowie klas 4-6 po opieką pani Dyrektor, pani Danuty Jurek, pani Jadwigi Klimowskiej i pani Anny Rozum tę wyjątkową przedmikołajową noc postanowili spędzić w szkole. Wszyscy wyposażeni w śpiwory, poduszki i koce zebrali sie w szkole już po 19. Najpierw każdemu przydzielono miejsce do spania, następnie z produktów przyniesionych przez uczniów przygotowano naleśniki z dżemem, które błyskawicznie znikły z talerzy:) Następnie w trzech "salach kinowych" odbyły się projekcje różnych filmów: dla każdego coś miłego :) Jak w prawdziwym kinie nie zabrakło oczywiscie popcornu :) Oprócz filmów uczniowie umilali sobie wieczór grą w szachy i karaoke, aby na zakończenie, po umyciu zębów grzecznie wpełznąć do śpiworków i czekać na przyjście Św. Mikołaja. Noc była nad wyraz krótka, ale oczekiwanie się opłaciło, bo rano każde dziecko obudziło się z prezentem przy swoim posłaniu :)

 • 23 listopada 2016 r. - Zabawa Andrzejkowa => Zdjęcia

  Biletem wstępu na tegoroczną Zabawę Andrzejkową były surowce wtórne. Oprócz tańców i wróżb podczas zabawy odbył się również konkurs na ekologiczne nakrycie głowy. Klasy 0-3 w ramach obchodów tygodnia z misiem nie zapomniały na zabawę "zaprosić" swoich pluszowych przyjaciół.

 • 21 listopada 2016 r. - Pokaz doświadczeń - "Fizykę można polubić"

  Pan mgr inż. Jan Knapik przybliżył pojęcia energii, uświadomił naszym uczniom co to jest grawitacja, jak działa magnez i pokazał sposoby wytwarzania energii elektrycznej. Te często niezrozumiałe i trudne pojęcia poparł bardzo ciekawymi i prostymi doświadczeniami fizycznymi. Uczniowie biorąc czynny udział w doświadczeniach dowiedzieli się dlaczego niektóre przedmioty spadają szybciej, jak pozyskać energię z kiszonego ogórka, w jaki sposób wyciągnąć gwoździe ze słoika z wodą nie zamaczając ręki. Uczniowie poczuli się prawdziwymi naukowcami. Pokaz wzbudzał w dzieciach ogromne zaciekawienie.

 • 17 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu => Zdjęcia

  W dzisiejszym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji uczniowie klas starszych pod opieką nauczyciela przyrody pani Danuty Jurek przygotowali przedstawienie pod tytułem "Sąd nad papierosem", które ukazywało negatywne skutki palenia tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych. Uczniowie wyjaśnili także, że chociaż nie palą papierosów, to jednak na co dzień mają z nimi do czynienia. Codziennie widzą papierosy w witrynach sklepowych i kioskach ruchu, spotykają się z osobami palącymi na ulicy i w domach. W ten sposób oswajają się z nałogiem i palenie staje się dla nich czymś zwyczajnym. Niektórzy z nich są nawet biernymi palaczami, gdyż w ich domach rodzinnych palą przy nich dorośli. Uczniowie podziękowali nauczycielom za to, że nie palą papierosów, przez co są dla nich dobrym przykładem. Każdy nauczyciel i pracownik obsługi otrzymał od uczniów i nosił przez cały dzień odznakę z napisem "Nie palę !". Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs na ulotkę antytytoniową.Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, nie staną się w przyszłości palaczami. Może również pod ich wpływem rzuci palenie jakaś osoba dorosła?

 • 10 listopada 2016 r. - Spektakl: "Dziękuje, przepraszam, proszę" => Zdjecia

  W tym dniu gościliśmy w naszej szkole krakowskich aktorów: pana Wojciecha Habelę oraz pana Jacka Lecznara. Przedstawili oni spektakl pt. „Dziękuję, przepraszam i proszę, czyli zasady dobrego zachowania”. Arkadiusz Frosztęga oraz Aleksandra Chromy odegrali scenkę, w której pokazali, jak prawidłowo należy się zachować w relacjach damsko-męskich. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo nakryć stół i podać jedzenie (w tej roli wystąpił Jan Żmuda), jak poprawnie zachować się podczas powitania (w role wcielili się Piotr Goryl, Patrycja Jurek, Natalia Lempart, Adrian Pilszak), jak kulturalnie prowadzić rozmowę przez telefon, jak odpowiednio zachować się w teatrze, kinie, szkole itp. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością podstawowych zasad grzecznościowych. Ćwiczenia praktyczne przeplatały się z poezją. Na koniec uczniowie gromkimi brawami podziękowali aktorom za ciekawe przedstawienie, pełne humoru i żywej akcji.

 • 10 listopada 2016 r. - Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości => Zdjęcia

  Uczniowie klas V-VI pod opieką pani Justyny Furmańskiej i pani Anny Rozum przygotowali przedstawienie upamiętniające 98 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szkolni aktorzy prozą, wierszem i piosenką patriotyczną przypomnieli historyczną drogi Polski do wolności. Po uroczystej akademii uczniowie klasy sżóstej wraz z wychowawcą przeszli zapalić znicz w kaplicy zbudowanej na pamiątkę 10-lecia wolnej Polski.

 • 8 listopada 2016 r. - Z wizytą w Klockolandzie => Zdjęcia

  Wszyscy uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami wybrali się do Krakowa do Centrum Nauki i Zabawy na warsztaty pt.: "Młodzi naukowcy". W Klockolandzie uczestniczyliśmy w pokazie doświadczeń chemicznych: wywoływaliśmy burzę i wulkan w menzurce, a niektórzy uczniowie dowiedzieli się, że mogą mieć magiczne palce :) Opócz tego każdy uczeń pracując w grupach skonstruował robota, którym mógł następnie strerować. W Klockolandzie znajduje się wiele ciekawych konstrukcji, zwłaszcza tych ruchomych, które każdy mógł samodzielnie wypróbować.
  Wizytę w Krakowie zakończyliśmy spacerem po rynku, wysłuchaniem hejnału z wieży Mariackiej oraz wizytą u smoka wawelskiego.

 • 28 października 2016 r. - Apel z okazji Wszystkich Świętych => Zdjęcia

  Uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Renaty Jurek przedstawili montaż słowno - muzyczny upamiętniający tych, którzy już odeszli, a o których powinniśmy pamiętać nie tylko od święta. Ponadto został rozstrzygnięty coroczny szkolny konkurs na wieniec i znicz.
  Na zakończenie wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się ze zniczami i wieńcami pod tablicę upamiętniający 70-tą rocznicę pacyfikacji wsi Zachełmna oraz do kapliczki zbudowanej na pamiątkę 10-lecia wolnej Polski. Wszystkie kapliczki we wsi zostały udekorowane wieńcami i zniczami wykonanymi przez uczniów.

 • 17 - 21 października 2016 r. - Tydzień Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej => Zdjęcia
  Poniedziałek: Na dobry początek tygodnia pani Danuta Jurek przygotowała "sporej wielkości" piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz przedstawiła prezentacja na jej temat. Omówiła także działania i konkursy organizowane w ramach Tygodnia Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej.

  Wtorek: W ramach tygodnia każda klasa miała zadanie przygotować wiersz lub piosenkę o tematyce zdrowia. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa IV, która oprócz piosenki "Ogórek" przedstawiła krótkie przedstawienie na temat warzyw. Następnie klasa I zaśpiewała piosenkę: "Surówka".

  Środa: Ciąg dalszy prezentacji klas: klasa VI przygotowała przedstawienie "W królestwie Zdrowonandii" oraz piosenkę "Warzywny rok". Klasa V zaśpiewała piosenkę "Dlaczego gruszka" oraz wierszami i pysznym poczęstunkiem zachęcała do spożywania owoców. Klasy II - III zaprezentowały się w piosence "Owocowy blues". Nasi najmłodsi milusińscy również włączyli się w akcję i uraczyli nas piosenką.

  Czwartek: Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością. Chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie "MasterChef Junior". Przygotowań i przepisów było sporo. Aż dziewięć drużyn walczyło o miano najlepszego specjalisty od sałatek. Jury miało twardy orzech do zgryzienia (choć w sałatce najtwarszy okazał się pieprz), aby wśród tak świetnie przygotowanych kucharzy wyłonić tych "Master" :) Tytuł MasterChef uzyskała Julia Stypuła za sałatkę warzywną z serem feta i rukolą, a równie zaszczytne tytuły wice MasterChef przynano Piotrowi Goryl i Oskarowi Chorąży za sałatkę warzywną z pomidorami i pieprzem. Dodatkową atrakcją była możliwość spróbowania przez uczniów wszystkich przygotowanych specjałów. Jury dostrzegło wielki potencjał naszych uczniów w tej dziedzinie, a pani Dyrektor obiecała, że będą kolejne edycje :)

  Piątek: Jako podsumowanie całego tygodnia odbył się konkurs wiedzowy: "Jeden z dziesięciu". Dzięsięciu uczniów zmagało się z pytaniami dotyczącymi zdrowia, odżywiania i sportu. Po pierwszym etapie (trzy pytania dla każdego) wszyscy uczestnicy zachowali przynajmniej jedną swoją szansę, druga runda wyłoniła finalistów: Aleksandrę Mlak, Julie Stypuła i Amelie Mlak. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym finale zachełmskim "Jednym z dziesięciu" została Julia Stypuła.
  Na zakończenie nastąpiło wręczenie OWOCOWYCH NAGRÓD dla zwycięzców i uczestników wszystkich konkursów:
  Konkursu kulinarnego "MasterChef"
  Konkursu wiedzy "Jeden z dziesięciu"
  Konkursu Plastycznego na piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej
  I miejsce w kategorii plakat: Aleksandra Dzidek,
  I miejsce w kategorii przestrzennej: Amelia Mlak i Wiktoria Zborowska

 • 14 października 2016 r. - Dzień Edukacji Narodowej => Zdjęcia

  Jak co roku w tym dniu świętują wszyscy :) Najpierw Pani Dyrektor złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom i rodzicom oraz przyznała Nagrody Dyrektora. W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymały: pani Magdalena Konderak, pani Jadwiga Klimowska i pani Justyna Furmańska. Następnie Samorząd Uczniowski zaprezentował humorystyczną wizję szkoły przyszłości oraz złożył życzenia wszystkim nauczycielom. Kolejnym punktem akademii było ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na przedszkolaka. Zarówno pierwszaki jak i dzieci z oddziału przedszkolnego zachwyciły wszystkich przygotowanym repertuarem i wiedzą na temat szkoły. Każdy z nich w stu procentach zasłużył na "dotknięcie" odblaskowym ołówkiem :) Na zakończenie głos zabrały przedstawicielki Rady Rodziców.

 • 13 października 2016 r. - Ślubowanie Samorządu Uczniowskiego => Zdjęcia

  Nowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego: Julia Stypuła, Aleksandra Mlak, Aleksandra Chromy, Martyna Latoń, Patrycja Jurek, Kamil Gwiżdż, Amelia Mlak, Arkadiusz Frosztęga, Piotr Goryl, Adrian Pilszak, Alicja Gwiżdż, Ewa Lenik, Natalia Lempart, Patrycja Gwiżdż, Jan Żmuda złożyli, w obecności pani Dyrektor Szkoły, nauczycieli i wszystkich uczniów, uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

 • 30 września 2016 r. - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i Europejski Dzień Sportu Szkolnego => Zdjęcia

  Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy te dwa, wydawać by się mogło tak różne, święta. Także w tym roku udało nam się połączyć tabliczkę mnożenia i rozgrywki sportowe. Tegorocznym ambasadorem Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w naszej szkole został zespół siatkarski grający w Plus Lidze - Cuprum Lubin. Ufundował on również nagrodę dla zwycięzcy toru przeszkód. Świętowanie rozpoczęliśmy od wideotransmisji ambasadora Grzegorza Łomacza - siatkarza Cuprum Lubin oraz prezentacji rymowanek matematyczno – sportowych przygotowanych przez uczennice Aleksandrę Mlak i Aleksandrę Chromy . Dzięki krótkiemu filmikowi poznaliśmy także ciekawy sposób nauki zapamiętywania tabliczki mnożenia za pomocą dłoni. Przez cały tydzień w naszej szkole trwał przegląd piosenki na "Hit dnia tabliczki mnożenia". W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przeważającą liczbą głosów zwyciężyła piosenka: "Z tygrysem liczymy - przez osiem mnożymy". Dlatego na zakończenie części oficjalnej wspólnie odśpiewaliśmy i odtańczyliśmy nasz przebój. W świetnych humorach przystąpiliśmy do egzaminów z tabliczki mnożenia. Dwie komisje egzaminacyjne w składzie: Natalia Lempart, Julia Stypuła, Aleksandra Mlak, Oskar Chorąży, Piotr Goryl i Adrian Pilszak sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i nauczycieli. Zdany egzamin skutkował uzyskaniem tytułu i plakietki „Eksperta tabliczki mnożenia".
  Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na szkolne boisko sportowe, aby rozruszać nie tylko umysły ale i nasze ciała :) Organizatorki dnia pani Magdalena Konderak i pani Anna Rozum przygotowały kilka dyscyplin sportowo - matematycznych, takich jak: tor przeszkód, Królowa/Król skakanki, Mistrz koszykówki, Mecz siatkówki – Parzyści kontra Nieparzyści. Chętni uczniowie podczas rozgrywek musieli wykazać się sprawnością fizyczną, ale także znajomością tabliczki mnożenia. Skoordynowanie skakania na skakance z rozwiązywaniem działań matematycznych to nie lada wyczyn, a po wyczerpującym torze przeszkód nawet dwa razy dwa może sprawiać trudność. Na szczęście młodsze klasy bardzo wytrwale kibicowały starszym kolegom. Po emocjonujących konkurencjach przyszła kolej na wyniki i podsumowanie dnia. Najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody i medale. Na zakończenie głos znowu zabrał ambasador, tym razem Adam Michalski. To był bardzo udany dzień! Mamy nadzieję, że za rok znów go powtórzymy!

 • 29 września 2016 r. - Sprzątanie świata z Zieloną Ligą => Zdjęcia

  Jak co roku klasy IV - VI wraz z opiekunami wyruszyły w drogę, aby posprzątać Zachełmskie szlaki. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Sucha dzieci zostały wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci, a po skończonej pracy na dzieci czekały przygotowane przez panów leśników pyszne kiełbaski i soczki. Dodatkowo uczniowie klasy VI rozwieszali wzdłóż trasy własnoręcznie wykonane plakaty o tematyce proekologicznej. Bardzo miłym zaskoczeniem była widoczna mniejsza ilość śmieci. Napawa to ogromnym optymizmem, że w końcu zaczynamy szanować matkę naturę, jej piękno i bogactwo. Oby tak dalej!

 • 12 września 2016 r. - Rajd pieszy na Jałowiec => Zdjęcia

  Uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli: p. Danuty Jurek, p. Magdaleny Konderak, p. Anny Rozum wyruszyli do Zawoi, na rajd pieszy. Jako cel wyznaczyliśmy sobie jeden ze szczytów Pasma Przedbabiogórskiego - Jałowiec (1111 m n.p.m.). Wyposażeni w kijki i świetne humory żwawo maszerowaliśmy wzdłuż szlaku. Na szczycie podziwialiśmy piękną panoramę - pogoda była dla nas bardzo łaskawa :) oraz delektowaliśmy się pysznymi kiełbaskami i ostatnimi w tym sezonie borówkami :) W drodze powrotnej odwiedziliśmy schronisku na przełęczy Opaczne. Zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do Zachełmnej. To był bardzo udany rajd :)

 • 1 września 2016 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 => Zdjęcia

  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Budzowie, a następnie uroczystą akademią w naszej szkole. Pani Dyrektor przywitała wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów i życzyła wspaniałego roku pełnego sukcesów i powodów do zadowolenia. Podczas akademii uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych podczas II wojny swiatowej.


***

ROK SZKOLNY 2015/2016

 • 24 czerwca 2016 r. - Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 • 19 - 21 czerwca 2016 r. - Wycieczka trzydniowa: Wrocław, Duszniki Zdrój, Adrszpaskie Skalne Miasto, Wambierzyce, Kłodzko, Zabrze

 • 15 czerwca 2016 r. - Rajdy piesze na Mysią Górkę - kl.0-III i na Makowską Górę - kl.IV-VI

 • 10 czerwca 2016 r. - Nietypowa lekcja języka angielskiego

 • 7 czerwca 2016 r. - Dyskoteka na pożegnanie klasy 6

 • 4 czerwca 2016 r. - Dzień Rodziny

 • 1 czerwca 2016 r. - Obchody Dnia Dziecka

 • 18 maja 2016 r. - Zajęcia edukacyjne "Ognik" w PSP w Suchej Beskidzkiej

 • 17 maja 2016 r. - Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

 • 16 maja 2016 r. - Szkolny Playback

 • 14 maja 2016 r. - Etap krajowy Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016

 • 29 kwietnia 2016 r. - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

 • 21 kwietnia 2016 r. - Szkolne obchody Dnia Ziemi.

 • 19 kwietnia 2016 r. - Sprzątanie świata.

 • 13 kwietnia 2016 r. - Warsztaty teatralne z aktorem Teatru Polskiego w Bielsku - Białej - panem Jerzym Dziedzicem.

 • 12 kwietnia 2016 r. - IV Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz matematyki 2016"
  => Czytaj więcej
  Kategoria: klasa IV:
  I miejsce - Wiktor Kania - SP Bieńkówka
  II miejsce - Samuel Zaręba - Głód - ZSP Baczyn
  III miejsce - Dagmara Madej - SP nr 1 Budzów

  Kategoria: klasa V:
  I miejsce - Aleksandra Mlak - SP Zachełmna
  II miejsce - Jan Kois - SP Bieńkówka
  III miejsce - Norbert Hake - ZSP Baczyn

  Kategoria: klasa VI:
  I miejsce - Daniel Nocula - ZSP Palcza
  II miejsce - Julia Najdek - SP Jachówka
  III miejsce - Wikotria Krupa - ZSP Baczyn

  GRATULUJEMY!!!

 • 11 kwietnia 2016 r. - Fizykę można polubić - pokaz doświadczeń

 • 31 marca 2016 r. - Wycieczka do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku Muzeum Narodowego w Krakowie - zajęcia "Alfabet Mistrzów" i "Zabawa z Mistrzami", seans w kinie Cinema City Zakopianka - "Misiek w Nowym Jorku"

 • 21 marca 2016 r. - Pierwszy dzień wiosny - Dzień Życzliwości

 • 23 marca 2016 r. - Śniadanie wielkanocne i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pisankę

 • 21 marca 2016 r. - Pierwszy dzień wiosny - Dzień Życzliwości

 • 15 marca 2016 r. - Dzień Sołtysa

 • 14 marca 2016 r. - Szkolne obchody Święta Liczby Pi

 • 15 - 17 lutego 2016 r. - Rekolekcje wielkopostne

 • 15 lutego 2016 r. - Szkolne Walentynki - Walentynkowa poczta

 • 9 lutego 2016 r. - Dzień Bezpiecznego Internetu

 • 3 lutego 2016 r. - Obchody rocznicy pacyfikacji wsi Zachełmna

 • 2 lutego 2016 r. - Spotkanie ze strażakiem - PPOŻ

 • 17 stycznia 2015 r. - Przegląd Przedstawień Jasełkowych w Zatorze

 • 15 stycznia 2015 r. - Dzień Babci i Dziadka

 • 14 stycznia 2015 r. - Zabawa karnawałowa

 • 22 grudnia 2015 r. - Wigilia Szkolna

 • 22 grudnia 2015 r. - Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

 • 12 grudnia 2015 r. - Kiermasz Świąteczny i Finał Powiatowego Konkursu Regionalnego "Światy, Pająki, Podłaźniki"

 • 8 grudnia 2015 r. - Małopolski Baltie 2016 - etap powiatowy w naszej szkole

 • 4 grudnia 2015 r. - Mikołajki

 • 25 listopada 2015 r. - Zabawa andrzejkowa

 • 23 - 27 listopada 2015 r. - Maraton czytania

 • 19 listopada 2015 r.- Dzień Rzucania Palenia

 • 18 listopada 2015 r.- Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

 • 10 listopada 2015 r. - Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

 • 5 listopada 2015 r. - Wycieczka do Wadowic kl. O - III

 • 2 listopada 2015 r. - Spotkanie z dietetykiem

 • 29 października 2015 r. - Żywa lekcja historii
  Już po raz kolejny przybyli do nas znawcy historii Polski i nie tylko. Aktorzy wyposażeni w stroje i eksponaty rodem z odległych czasów w zabawny i inetresujacy sposób przybliżyli nam historię Polski za czasów Napoleona, powstań i I wojny światowej. Uczniowie mogli wcielić się w takie postacie historyczne jak Napoleon Bonaparte, stać się partyzantem, żołnierzem Legionów czy wojsk niemieckich. Napewno taka lekcja na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i nauczycieli.

 • 26 października 2015 r. - Wizyta Księdza Biskupa
  Naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość: Ksiądz Biskup Jan Zając. Przywitaliśmy go świeżo pieczonym chlebem, wierszem i piosenką, oczywiscie na ludową nutę :) Ksiądz Biskup powiedział do nas kilka słów oraz pobłogosławił wszystkich, wpisał się także do naszej księgi pamiątkowej. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

 • 19-23 października 2015 r.-Tydzień zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej
  Poniedziałek: Święto jabłka i gruszki.
  Sklepik szkolny oferował pyszne jabłuszka i gruszki.

  Wtorek: Dzień Dobrego Chleba
  Naszą szkołę odwiedziły panie z Rady Rodziców, aby pokazać i opowiedzieć jak powstaje chleb. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstaje ciasto, spróbować je wyrabiać oraz obejrzeć tradycyjne przyrządy niezbędnę podczas pieczenia chleba. Najprzyjemniejsza była jednak degustacja różnych rodzajów chleba: żytniego, orkiszowego, z nasionami chia oraz chleba o obniżonej zawartości węglowodanów. Wszyscy zgodnie orzekli, że takie chleby są bardzo smaczne :)

  Środa: Dzień z zumbą
  W naszej szkole znowu zagościły "taneczne przerwy" :)

  Czwartek: Owoce i warzywa w wierszu i piosence
  Każda klasa zaprezentowała przygotowany przez siebie wiersz lub piosenkę na temat owoców i warzyw. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję: przygotowali kostiumy, rekwizyty i układy taneczne.

  Piątek: Moda owocowo - warzywna
  Każdej klasie został przydzielony "zdrowy" kolor - kolor warzyw lub owoców. Zadaniem klas było ubrać się na wyznaczony kolor oraz przygotować opis witamin, zawartych w owocach i warzywach swojego koloru. Klasa 1 - kolor biały, klasa II-III kolor żółto - pomarańczowy, klasa 4 - czerwony, klasa 5 - zielony, klasa 6 - niebiesko - granatowo - filetowy.

 • 16 października 2015 r. - Bijemy rekord w pierwszej pomocy
  W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie naszej szkoły już po raz koljeny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W piątek od godz. 11.30 przez pół godziny dzielnie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach.

 • 14 października 2015 r. - Dzień Edukacji Narodowej
  Jak co roku, tak i w tym obchody tego święta były bardzo uroczyste. Najpierw pani Dyrektor żłożyła życzenia wszystkich nauczycielom i pracownikom obsługi, przypomniała także historię powstania Dnia Edukacji Narodowej. Następnie kolejno przedszkolaki i pierwszoklasiści ślubowali na sztandar naszej szkoły. Później podczas części artystycznych zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klasy pierwszej prezentowali nam swoje umiejętności i niezaprzeczalnie dowiedli, że nadają się na miano PRZEDSZKOLAKA oraz PIERWSZOKLASISTY. Jako potwierdzenie wszyscy zostali pasowani przez panią Dyrektor naszym tradycyjnym odblaskowym ołówkiem. Następnie wystąpił Samorząd Uczniowski z życzeniami dla nauczycieli oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

 • 25 września 2015 r. - Szkolne święto sportu i tabliczki mnożenia
  Nasza szkoła włączyła się w dwie akcje: Europejski Dzień Sportu Szkolnego oraz Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

 • 16.09.2015 r.- Indywidualne biegi przełajowe to pierwsze zawody w nowym roku szkolnym 2015/2016 organizowane w ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży”. W zawodach, które rozegrały się na stadionie w Budzowie naszą szkołę reprezentowali: Amelia Mlak, Anna Wrzodek, Patrycja Gwiżdż, Aleksander Studnicki, Patrycja Jurek, Julia Stypułą i Adrian Pilszak. Awans do zawodów powiatowych, które odbędą się 23.09.2015 r. na stadionie MKS Babia Góra w Suchej Beskidzkiej, wywalczyli uczestnicy zajmujący miejsca w pierwszej szóstce: Amelia, Ania, Patrycja i Olek.

 • 11 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, które odbyły się na boisku sportowym „Orlik” w Palczy. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Goryl, Adrian Pilszak, Arkadiusz Frosztęga, Aleksander Studnicki, Oskar Chorąży, Anna Wrzodek, Magdalena Prymula, Amelia Mlak, Aleksandra Chromy i Aleksandra Mlak.

 • 1 września 2015 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016


***

ROK SZKOLNY 2014/2015

 • 26 czerwca 2015 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015
  W tym roku uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się już 25 czerwca (czwartek) uroczystą mszą świętą w kościele parafialnych pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie.
  W piątkowy ranek o godz. 9.00 zgromadziliśmy się w szkole, aby podsumować kończący się rok szkolny i odebrać zasłużone gratulacje, nagrody i wyróżnienia. Najpierw nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru oraz ślubowanie absolwentów naszej szkoły. Później szóstoklasiści zaprezentowali przygotowaną pod opieką wychowacy p. Danuty Jurek wiązankę słowno - muzyczną, a klasa piąta pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki. Następnie pani Dyrektor rozdała świadectwa, a sołtys naszej wsi pan Marek Grabowski, jak co roku wręczył zasposnorowane przez siebie nagrody dla wszystkich absolwentów naszej szkoły. Póżniej świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali też pozostali uczniowie. Na zakończenie uczniowie po raz ostatni rozeszli się ze swoimi wychowawcami do klas, aby otrzymać świadectwa i życzyć sobie bezpiecznych i udanych wakacji.

 • 24 czerwca 2015 r. - Warsztaty - udzielanie pierwszej pomocy

 • 24 czerwca 2015 r. - Segregacja nakrętek
  Przez kilka miesięcy pod czujnym okiem p. Anny Bukowskiej nasza szkoła wszędzie gdzie się dało zbierała plastikowe nakrętki. Uzbierało się ich naprawdę sporo. W dniu 24 czerwca postanowiliśmy to wszystko posegregować kolorami. W tym dniu przydała się każda para rąk. Nakrętki przekazano rodzicom chorej Zuzi z naszej miejscowości.

 • 23 czerwca 2015 r. - Wycieczka na zamek suski
  W tym dniu dzieci od klasy 0-III wraz ze swoimi wychowawczyniami p. K. Dybaś, p. A. Bukowską, p. M. Konderak oraz p. J. Klimowską udały się do Suchej Beskidzkiej na Zamek zwany „Małym Wawelem” i z uwagą wysłuchały legendy „Od Kicka do Białej Damy”. Biała dama była to właścicielka zamku słynąca z okrucieństwa, nadal nawiedza swoje włości, napędzając stracha zwiedzającym zamek osobom czego i my zwiedzający też doświadczyliśmy. Po zwiedzeniu zamku i spacerze po parku udaliśmy się do rynku gdzie znajduje się Karczma Rzym. Dzieci wysłuchały legendy o Panu Twardowskim i diable. Następnie udaliśmy się do kościoła, który był ostatnim punktem naszego programu.
  Myślę, że wszyscy uczniowie będą miło wspominać wycieczkę i spotkanie z białą damą.

 • 20 czerwca 2015 r. - Dzień Rodziny
  Tego roku ze względu na pogodę dzień rodziny odbył się na sali gimnastycznej współpracującej z nami szkoły podstawowej nr 1 w Budzowie. Piknik rozpoczął występ grupy „Horrorki” działającej w naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt.: „Potworek, Biedronka i Spółka”. Następnie grupa taneczna zaprezentowała 10 tańców, których nauczyli się podczas zajęć prowadzonych przez instruktora szkoły tańca DD. Na scenie nie zabrakło naszych najmłodszych uczestników. Grupa przedszkolna pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Dybaś zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Piknik uświetnił pokaz grupy suskich karateków kierowany przez p.Piotra Michulec. Grupa zaprezentowała techniki karate w walce sportowej. Dzieci mogły do woli korzystać z licznych atrakcji; „Dmuchańce do skakania”, basen z kulkami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie dziecięcych twarzy oraz puszczanie baniek mydlanych. Przez cały czas trwania pikniku dla uczestników rozstawiony był stół ze zdrową żywnością przygotowany przez naszych wspaniałych nauczycieli.
  Zabawa była udana, a radość ogromna. Do zobaczenia w przyszłym roku!

 • 7 - 9 czerwca 2015 r. - Wycieczka do Warszawy

  Dnia 07.06.2015 r. o godzinie 6.30 zebraliśmy się na przystanku w Zachełmnej i wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

  Wszyscy byliśmy podekscytowani. Pierwszy postój mieliśmy na stacji benzynowej. Później dojechaliśmy do woj. świętokrzyskiego, gdzie zwiedziliśmy Jaskinię Raj. Historię tej groty opowiadała nam pani przewodnik. Wsiedliśmy do autokaru i dojechaliśmy do Zamku w Chęcinach. Mogliśmy przymierzyć rycerskie nakrycia głowy i strzelać z łuku. Po zwiedzeniu zamku udaliśmy się do Dębu Bartek. Później pojechaliśmy prosto do Warszawy. Zanim dotarliśmy na nocleg widzieliśmy wiele ciekawych obiektów. Z małym opóźnieniem dotarliśmy do schroniska dzieci i młodzieży Agrykola. Gdy rozpakowaliśmy swoje rzeczy, zjedliśmy pyszną obiadokolację. Następnego dnia mieliśmy pobudkę o godz. 7.00. Od razu pojechaliśmy do Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podzieliliśmy się na trzy grupy wiekowe i słuchaliśmy historii tego miejsca. Oglądaliśmy piękny ogród i jezioro. Następnie jeździliśmy autokarem po mieście i podziwialiśmy najważniejsze miejsca Warszawy. Przechodziliśmy obok ławki Fryderyka Chopina, która grała jego utwory. Później byliśmy w dwóch najważniejszych kościołach stolicy. Następnie widzieliśmy Uniwersytet Warszawski, obok którego wszyscy robili sobie zdjęcia z pomnikiem studenta. Byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i obok najpiękniejszej fontanny w mieście. Zeszliśmy pod ziemię, gdzie jechaliśmy metrem i byliśmy zachwyceni. Po wspaniałej przejażdżce widzieliśmy Syrenkę Warszawską, z którą robiliśmy sobie zdjęcia. Następnie wyjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, który ma aż czterdzieści dwa piętra, lecz turyści wyjeżdżają tylko na trzydzieste. Po całym dniu zwiedzania wróciliśmy do schroniska, gdzie odpoczywaliśmy. Następnego dnia mieliśmy pobudkę o godz. 6.45. Zaraz po śniadaniu poszliśmy pod Pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie czekaliśmy na przewodnika. Dodatkową atrakcją było zobaczenie przed Belwederem prezydenta Bronisława Komorowskiego, który nam serdecznie pomachał. Później zwiedziliśmy Łazienki Warszawskie o których się dużo dowiedzieliśmy. Następnie wróciliśmy do schroniska, gdzie spakowaliśmy walizki do autokaru i wyruszyliśmy w dalszą drogę. Ostatnie atrakcje to: zwiedzanie Zamku Królewskiego, Starego Miasta oraz Kolumny Zygmunta. Później pojechaliśmy prosto do domu.

  Moim zdaniem, ta wycieczka była bardzo ciekawa i atrakcyjna, ponieważ mogliśmy się dużo dowiedzieć o naszej stolicy. Jestem szczęśliwa, że zdeklarowałam się pojechać.

  Autorem sprawozdania jest Natalia Lempart z klasy 4.

 • 1 czerwca 2015 r. - Dzień Dziecka
  To był wspaniały dzień! Naszą szkołę odwiedzili strażacy OSP Zachełmna. Najpierw zorganizowali nam próbną ewakuację, podczas której wszyscy spisali się wzorcowo :) Następnie przygotowali dla nas pokaz strażacki, dzięki któremu sami mogliśmy się poczuć jak strażacy. Czekały na nas strażackie zadania: tor przeszkód, ubranie stróju strażackiego, bieg w pełnym umundurowaniu i masce gazowej, lanie wodą i trafianie do celu. Ponadto dzisiejszy dzień minął pod hasłem: sport to zdrowie :) Odbyły się rozgrywki sportowe o puchar Dyrektora. Zdobywcą tego zaszczytnego tytułu została Natalia Papierz, a nagrodę dla sportowej klasy otrzymała klasa III.

 • 28 maja 2015 r. - Wycieczka w okolice Jeziora Mucharskiego
  Klasy III-VI wraz z opiekunami udały się na spacer wokół przyszłego Jeziora Mucharskiego. Mogliśmy podziwiać piękne widoki, poznać historię i przeznaczenie zbiornika. Ponadto nasz przewodnik pokazał nam jaskinię znajdującą się obok zbiornika. Jednak najbardziej w pamięci zapadnie nam spacer po dnie przyszłego jeziora, już niedługo będziemy mogli pływać po jeziorze i taki spacer nie będzie już możliwy :)

 • 25 maja 2015 r. - Dzień Mamy
  Tego dnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Matki”. Dzieci prezentowały różne piosenki adekwatne do święta oraz układy taneczne. Piękne życzenia, wiersze, piosenki dostarczyły mamom wiele radości i wzruszeń. Mamy mogły podziwiać swoje pociechy występujące na scenie. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom prezenty, które same wykonały. Były to piękne serca z gliny wykonane na warsztatach.

 • 30 kwietnia 2015 r. - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja
  Klasa IV wraz z wychowawcą przygotowała apel z okazji Święta Uchwalenia Konstystucji 3 maja. Uczniowie krótkimi scenkami i swoimi strojami w ciekawy sposób przybliżyli koleżankom i kolegom, zwłaszcza najmłodszym, ten fragment historii Polski.

 • 28 kwietnia 2015 r. - Konferencja Regionalna
  Tego dnia nasza gmina stała się małopolską stolicą regionalizmu, gdyż właśnie w Budzowie odbyła się konferencja regionalna zorganizowana przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Wadowicach oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”. Konferencja skierowana była do dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek z powiatów oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego, a jej tematem przewodnim było „Wykorzystanie izb regionalnych w praktyce szkolnej”.
  Na konferencji obecnych było wielu zacnych i szacownych gości, takich jak: Małopolski Kurator Oświaty Pan Aleksander Palczewski, senator Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Pająk, poseł na Sejm Pani Joanna Bobowska, Starosta Suski Pan Józef Bałos, Wójt Gminy Budzów Pan Jan Najdek, licznie przybyli włodarze okolicznych gmin i miast oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, Babiogórskiego Parku Narodowego, dyrektorzy miejskich i gminnych ośrodków kultury.
  Podczas uroczystości nastąpiło podsumowanie konkursu na prezentację multimedialną „Wykorzystanie izb regionalnych w praktyce szkolnej”. Konkurs polegał na przedstawieniu w prezentacji multimedialnej informacji dotyczących wykorzystania szkolnych izb regionalnych w praktyce szkolnej, ze zwróceniem uwagi na eksponaty charakterystyczne dla danej miejscowości lub społeczności. Jedną z laureatek konkursu została nasza uczennica Małgorzata Kempa z klasy VI. Jest to wielkie wyróżnienie dla całej naszej szkoły, w której regionalizm zajmuje tak bardzo ważne miejsce.
  Podczas konferencji można było wysłuchać ciekawych wykładów o izbach regionalnych, podziwiać wystawy eksponatów ze szkolnych izb regionalnych, wyroby twórców ludowych z różnych miejscowości, obejrzeć występy zespołów regionalnych oraz pokazy manualne z narracją m. in. sztukę wyplatania koszyków zaprezentowaną przez Panią Dorotę Żmuda z rodziną.

 • 24 kwietnia 2015 r. - Szkolne obchody Dnia Ziemi

 • 31 marca 2015 r. - Śniadanie wielkanocne
  Samorząd Uczniowski przygotował przedstawienie przybliżające zwyczaje i obrzędy Wielkiej Nocy, a przedszkolaki swoim śpiewem i tańcem uświetniły ten występ. Następnie miało miejsce, tak oczekiwane, rozstrzygnięcie konkursu na pisankę i koszyk wielkanocny. Jak co roku liczba i poziom wykonanych prac przerosła nasze wyobrażenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. Później udaliśmy się na uroczyste śniadanie wielkanocne.

 • 13 marca 2015 r. - Koncert muzyki klasycznej
  W tym dniu naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, aż z Łodzi. Zaprezentowali nam piękne utwory muzyki klasycznej granej na akordeonach. Wiele z nich, już przez nas wcześniej słyszanych, przedstwili w nowej formie. Podczas koncertu uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, a nawet zagrać na akordeonie :) Wszyscy byliśmy zachwycieni koncertem i ... z żalem żegaliśmy ten sympatyczny duet :)

 • 6 marca 2015 r. - szkolny konkurs recytatorski
  W konkursie udział wzięło 11 recytatorów z klas I-III oraz 5 recytatorów z klas IV-VI. Recytowane przez uczestników konkursu wiersze były ciekawe oraz pięknie zaprezentowane. Wyniki konkursu:
  W klasach I-III:
  I miejsce - Julia Stypula kl. III oraz Martyna Latoń kl. II
  II miejsce - Natalia Lempart kl. III
  III miejsce - Aleksandra Dzidek kl.II oraz Klaudia Lempart kl. II
  Wyróżnienie : Jakub Lempart kl. I, Alicja Gwiżdż kl.II, Ewa Lenik kl. II, Julia Gwiżdż kl. I
  W klasach IV-VI:
  I miejsce – Adrian Pilszak kl. IV, Magdalena Prymula kl. V
  II miejsce –Natalia Lempart kl. IV,
  III miejsce -Marlena Wadowska kl. V, Piotr Goryl kl. IV
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz książki które wręczyła dzieciom pani Dyrektor.

 • 13 lutego 2015 r. - Warsztaty ceramiczne
  W naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze im. Jana Matejki. Zajęcia prowadzone były przez dwie instruktorki, a wzięli w nich udział wszyscy obecni uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Podczas zajęć mogliśmy się dowiedzieć w jaki sposób powstają wyroby ceramiczne, ale przede wszystkim mieliśmy okazję własnoręcznie zrobić sowę oraz walentynkowe serduszko. Uczniowie krok po kroku przygotowywali elementy, które potem trzeba było skleić ze sobą za pomocą wody, a na końcu najciekawsze - ozdabianie i nadawanie każdej sówce indywidualnego charakteru :) Wyobraźni nam nie brakuje, więc nic dziwnego że wszystkie dzieła wyglądały cudnie i niepowtarzalnie. Dla nas oznaczało to koniec pracy, ale nasze sówki czeka jeszcze sporo "przygód". Napierw będą schły przez kilka dni, a potem przez ok. 8-9 godz. będą wypalane w specjalnym piecu, następnie lakierowane i znowu wypalane. Dopiero po takich zbiegach wrócą do nas i będą cieszyć nasze oczy :) Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zachwyceni taką formą spędzania czasu.

 • 13 lutego 2015 r. - Szkolne Walentynki
  Walentynkowa poczta także w tym roku pękała w szwach. Ponadto Samorząd Uczniowski zaproponował, aby wszyscy w tym dniu ubrali się na czerwono :) Efekt był fantastyczny - wszyscy uczniowie i nauczciele zaopatrzyli się w ubrania i akcesoria w tym miłosnym kolorze. Oprócz wielu walentynek i słodkości ofiarowanych przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski przygotował pełną humoru wiązankę słowno - muzyczną o miłości i historii Święta Zakochanych. Chciałoby się rzec: szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku :)

 • 11 lutego 2015 r. - Dzień Bezpiecznego Internetu
  Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą przygotowali przedstawienie pt."Jak bezpiecznie korzystać z Internetu". W krótkich scenkach zaprezentowali zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhające na nas w Internecie i sposoby ich unikania. Ponadto, zgodnie z zasadą: co za dużo to nie zdrowo, zachęcali do rozsądnego korzystania z cyberprzestrzeni. Mamy nadzieje, że w zbliżające się ferie uczniowie naszej szkoły będą pamiętać o tych zasadach i będą korzystać także z aktywnych form spędzania wolnego czasu.

 • 10 lutego 2015 r. odbył się gminny konkurs wiedzy pożarniczej
  w którym reprezentowali nas Piotr Goryl i Małgorzata Kempa.

 • 28 stycznia 2015 r. - Zabawa karnawałowa
  Jak karnawał to karnawał :) W naszej szkole zagościli przebierańcy rodem z karnawału w Rio de Janeiro lub Wenecji :) Wybór najpiękniejszego przebrania okazał się tak trudny, że kilka strojów uzyskało tytuł "NAJ". Ale oczywiście jak przystało na bal - nie konkurs był najważniejszy :) Dzięki naszemu wodzirejowi - panu Adamowi - zabawa była wyśmienita i bardzo intensywna :) Najwytrwalszymi tańcerzami okazały się dziewczyny i jeden chłopak - rodzynek, ale uratował honor mężczyzn :)

 • 21 stycznia 2015 r. - Dzień Babci i Dziadka
  Wiwat Babcie, Wiwat dziadkowie!Pod takim hasłem miała miejsce uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie, mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: oprócz montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów klas I-III, szanowni goście obejrzeli także jasełka w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy oraz herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Były to piękne bibułowe hiacynty. Frekwencja jak co roku dopisała. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego zdjęcia. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 • 8 stycznia 2015 r. - zawody w szachach
  42 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w pierwszych w historii zawodach w szachy, które od tego roku szkolnego stały się częścią współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie suskim. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej. Naszą Szkołę reprezentowali: Piotr Goryl, Adrian Pilszak, Kamil Chromy, Arkadiusz Frosztęga i Anna Wrzodek.
  Wyniki i zdjęcia na www.sport.powiatsuski.pl

 • 19 grudnia 2014 r. - Wigilia szkolna
  Jak co roku, ostatni dzień tuż przed świętami, spędzamy bardzo uroczyście. Cała społeczność szkoły spotyka się przy białym obrusie, barszczu z uszkami i rybie, aby wspólnie świętować Boże Narodzenie. Przewodnicząca szkoły Anna Wełna przeczytała tradycyjny fragment pisma świętego, a następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz pracownicy szkoły połamali się opłatkiem. Po wyśmienitej uczcie nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek oraz szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Kolęd. Punktem kulminacyjnym dnia była niespodzianka przygotowana przez naszego sołtysa - pana Marka Grabowskiego, który obdarował wszystkich pięknymi prezentami. To był bardzo uroczysty i niezwykły dzień.

 • 13 grudnia 2014 r. - Kiermasz Świąteczny połączony z finałem Powiatowego Konkursu Regionalnego "Światy, Podłaźniki, Pająki" oraz Gminnego Konkursu "Babiogórska Szopka Regionalna"
  Po uroczystym przywitaniu gości wystawiono jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Głównym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursów regionalnych oraz rozdanie nagród dla autorów najlepszych prac. Część oficjalną zakończył występ Kapeli Goralskiej. Ponadto wszyscy obecni goście mogli oglądać wystawę pokonkursową, degustować tradycyjne potrawy regionalne oraz skorzystać z kiermaszu ozdób potraw świątecznych wykonanych i ofiarowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły. Jednym słowem: każdy mógł znaleźć coś dla ciebie.
  Przeczytaj artykuł i zobacz więcej zdjęć

 • 6 grudnia 2014 r. - Sportowe Mikołajki
  Nasi uczniowie, nauczyciele i chętni rodzice spędzili sportowe mikołajki w pięknej Hali pod Dębowcem w Bielsku- Białej. O godzinie 17:00 rozpoczął się mecz pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała a Jastrzębskim Węglem. W pierwszym i drugim secie zwyciężyli bielszczanie. Trzecia i czwarta partia padła łupem gości. W tie-breaku walka trwała do ostatniej piłki. Ostatecznie w tym secie też zwyciężyli jastrzębianie. Oprócz emocji związanych z kibicowaniem, wszyscy zostali poczęstowani słodkościami od Mikołaja, a po meczu czekali na upragnione autografy od zawodników i trenera Piotra Gruszki.

 • 5 grudnia 2014 r. - Wizyta Świętego Mikołaja
  Cały rok oczekiwania nie poszedł na darmo! Mikołaj mimo braku śniegu zjawił się punktualnie i wszystkim grzecznym dzieciom (tym małym, większym i największym) rozdał prezenty :)

 • 27 listopada 2014 r. - Szkolne Andrzejki
  Samorząd Uczniowski, jak co roku, spisał się wyśmienicie :) Przygotowane wróżby i dodatkowe zabawy były okazją do miłego spędzenia czasu. Ponadto zgodnie z propozycją uczniów zorganizowano konkurs karaoke, który przerósł najśmielsze oczekiwania - mikrofon przechodził z ręki do ręki, zgodnie z hasłem: "Śpiewać każdy może".

 • 31 października 2014 r.- Apel z okazji Wszystkich Świętych
  Uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Renaty Jurek przygotowali wzruszającą wiązankę słowno - muzyczną z okazji dnia Wszystkich Świętych oraz dnia Zadusznego. Jak co roku został roztrzygnięty konkurs na znicz i wieniec nagrobkowy. Następnie cała społeczność szkolna udała się ze zniczami i wieńcami pod tablicę upamiętniający 70-tą rocznicę pacyfikacji wsi Zachełmna przez niemieckiego okupanta oraz do kapliczki zbudowanej na pamiątkę 10-lecia wolnej Polski, aby w ten sposób uczcić pamięć osób, których czyny wpisały się w historię naszej wsi.

 • 29 października 2014 r.- Wyjazd do Myślenic na trening Wisły Kraków
  W marcu na zaproszenie p. M. Konderak naszą szkołę odwiedził Łukasz Burliga – prawy obrońca Wisły Kraków.Tym razem uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunem panią Magdaleną Konderak, pojechali odwiedzić pana Łukasza do Myślenic, gdzie trenuje krakowska drużyna. Dzięki uprzejmości pana trenera Franciszka Smudy nasi uczniowie mogli zobaczyć bazę treningową drużyny Białej Gwiazdy: dwa pełnowymiarowe boiska (w tym jedno podgrzewane), salę konferencyjną, siłownię, szatnię, basen, miejsce odnowy biologicznej oraz pomieszczenie do czyszczenia butów i piłek. Następnie uczniowie podpatrywali trening, na którym Wiślacy przygotowywali się do meczu z Koroną Kielce. Pogoda dopisała i na bocznym boisku dzieciaki miały możliwość „pokopania” piłki. Najważniejszym jednak momentem był koniec treningu… wszyscy zdobyli upragnione zdjęcia i autografy.
  Dziękujemy panu Smudzie za umożliwienie nam zobaczenia treningu, wszystkim zawodnikom za wyrozumiałość i cierpliwość oraz panu Łukaszowi za pomysł spotkania :) Trzymamy kciuki za drużynę z Reymonta!!!!

 • 27 października 2014 r.- Wycieczka do Wygiełzowa
  Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: p. Magdaleną Konderak, p. Anną Bukowską oraz p. Jadwigą Klimowską uczestniczyli w wycieczce do Wygiełzowa. Naszym pierwszym celem było zwiedzanie ruin Zamku Lipowiec, w którym wg legendy pojawia się duch "Białej damy". Udaliśmy się do rezerwatu przyrody skąd prowadziła droga prosto na zamek. Trzeba było pokonać niewielkie wzniesienie, aby dotrzeć pod zamkowe mury. Następnie uczniowie brali udział w warsztatach o nazwie " „Od ziarna do chleba” – Na zajęciach dzieci poznały sposób pozyskiwania ziarna, mielenia zboża na mąkę, robienia kaszy, pieczenia chleba. Aktywność dzieci spożytkowana była przy wykonywaniu takich czynności jak młócenie cepem, mielenie w żarnach, obtłukiwanie kaszy w stępach. Było dużo dobrej zabawy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie skansenu wraz z przewodnikiem i wysłuchanie ciekawych opowieści na temat zgromadzonych tam eksponatów. Tam dzieci miały okazję obejrzeć zgromadzone domy mieszkalne z XIX, zabudowania gospodarcze, kościół drewniany z XVII w, dwór oraz zabudowania i izby w których tłoczono olej, tkano na krosnach, naprawiano obuwie oraz wykonywano inne prace rzemieślnicze jak również urządzoną w jednym z domów klasę szkolną. Po zajęciach uczniowie zwiedzili zrekonstruowany dwór z Drogini. Po zwiedzaniu można było kupić pamiątki w postaci rycerskich tarcz, drewnianych mieczy. W dobrych humorach, w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Zachełmnej.
  Z pewnością naszą wyprawę można zaliczyć do udanych.

 • 16 października 2014 r.- Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

 • 16 października 2014 r.- Rajd pieszy na Leskowiec
  W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami panią Danuta Jurek oraz panią Anną Rozum. Wyposażeni w kijki do nordic walkingu rozpoczęliśmy nasz rajd w Targoszowie. Żółtym szlakiem udaliśmy się śladami papieża św. Jana Pawła II na Leskowiec, aby w tak ukochanych przez ojca świętego górach uczcić dzień papieski. Nasz świety czuwał nad nami w postaci pięknej pogody. Po odpoczynku na szczycie przeszliśmy do schroniska, aby coś zjeść i pieczątkami potwierdzić zdobycie góry. Drogę powrotną wskazał nam niebieski szlak, który zaprowadził nas do Tarnawy Górnej, gdzie już czekał na nas autobus. Wszystkim dopisywały humory, a cudna, jesienna aura sprawiła, że żal było wracać do domu :)

 • 14 października 2014 r. - Dzień Edukacji Narodowej
  W tym uroczystym dniu w ramach świętowania Dnia Edukacji Narodowej, zgodnie z tradycją naszej szkoły najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki ślubowali na sztandar naszej szkoły i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej. Wszystkie dzieci spisały się wyśmienicie i zachwyciły swoimi występami.

 • 10 października 2014 r. - Sprzątanie świata
  Jak co roku uczniowie klas IV-VI sprzątali naszą wieś w ramach akcji Sprzątamy świat. Po skończonej pracy odpoczywali na łonie natury ciesząc się widokiem czystej, pięknej, jesiennej aury. To był bardzo udany i pożyteczny dzień.

 • 1 września 2014 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
***

ROK SZKOLNY 2013/2014

 • 27 czerwca 2014 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 • 17 - 18 czerwca 2014 r. - Wycieczka do Bochni

 • 14 czerwca 2014 r. - Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru szkoły
  www.beskidza24.pl

 • 1 czerwca 2014 r. - uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami panią mgr Anną Bukowskia oraz panią mgr Jadwigą Klimowską, uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Pacanowa na 12 Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej.
  Tradycyjny Korowód bajkowych postaci -krasnali, królewien, misiów przeszedł ulicami Pacanowa, ponadto na program składały się warsztaty artystyczne i edukacyjne w których brały udział nasze dzieci. Obchodzone były też 81. urodziny Koziołka Matołka - dzieci mogły skosztować kawałek tortu.
  Dzieci i ich rodzice odwiedzili również Europejskie Centrum Bajki. Przez moment rodzice oraz dzieci znaleźli się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek. Było to zdaniem dzieci i rodziców wyjątkowe i niezwykłe miejsce zabawy i nauki. Każdy uczestnik miał możliwość otrzymania tajemniczej mapy i wejścia do tej krainy mysią dziurką. A świat bajki okazał się kolorowy i bajkowy - i już na samym początku było spotkanie w pędzącym pociągu Koziołka Matołka, wspaniała okazała się też wycieczka bajkowym pociągiem , gdzie wróżka zaprosiła wszystkich do podróży z bajką pod wodą, w kopalni, na lądzie , w kosmosie. A tam czekały same bajkowe postacie - elfy, krasnale. trole, syreny, wróżki, Pan Twardowski, smoki i Koziołek Matołek.
  Była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu z przygodami Koziołka Matołka. Dzieci w niecodzienny sposób otwierały bajkowe szufladki i oglądały co każda z nich kryje. Po tak niewiarygodnych przygodach w Europejskim Centrum Bajki i w wirtualnej wystawie "Bajkowy świat" wróciliśmy do domu.

 • 28 maja 2014 r. - odbył się gminny konkurs "Od przedszkola do Opola", w którym Julia Gwiżdż zdobyła wyróżnienie za piosenkę "Dżungla". Oprócz Julii Oddział Przedszkolny reprezentowali: Marlena Mucha, Jakub Lempart, Emil Chorąży i Jan Chromy. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone okazałymi pluszowymi misiami.

 • 19 maja 2014 r. - Oddział Przedszkolny odwiedziła pani bibliotekarka - Katarzyna Dobosz, która przeczytała dzieciom bajkę pt.: "Basia i słodycze". Bajka ta w dowcipny sposób pokazała skutki obżarstwa słodyczami.

 • 15 maja 2014 r. - Konkurs Mistrz Pięknego Czytania
  W tym dniu w naszej szkole można było posłuchać bardzo różnorodnej lektury. Chętni uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty ulubionych książek, a następnie sprawdzali swoje umiejętności czytania na przygotowanych przez naszą bibliotekarkę fragmentach utworów literackich. Wszyscy uczestnicy konkursu spisali się świetnie i dlatego obrady jury były bardzo burzliwe. W końcu najlepsi zostali wyłonieni. Wszyscy otrzymali piękne nagrody książkowe, oczywiście :)

 • 30 kwietnia 2014 r. - Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja
  Przedstawiciele uczniów klas IV-VI pod opieką pani Justyny Furmańskiej przygotowali przedstawienie upamiętniające 223 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przygotowane scenki prezentowały jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski oraz problemy i zagrożenia z jakimi borykał się nasz kraj w tamtym okresie.

 • 16 kwietnia 2014 r. - Dzień Ziemi
  W tym roku obchody Dnia Ziemi nabrały szczególnego znaczenia z racji uczestnictwa naszej szkoły w projekcie "Czysta Małopolska". Uczniowie klasy VI wraz z opiekunem panią Danutą Jurek przygotowali ekologiczną wersję "Jasia i Małgosi". W zabawny sposób zwrócili uwagę na potrzebę i znaczenie dbania o naszą planętę oraz segregowania odpadów. Po części artystycznej odbyła się część konkursowa. Uczniowie podzieleni na drużyny musieli zmierzyć się z testem wiedzy o ekologii oraz w sposób praktyczny wykazać się umiejętnością segregowania śmieci. Zarówno klasy starsze jak i młodsze z zadaniami poradziły sobie wyśmienicie. Rozgrywki były bardzo wyrównane i dlatego nie mogło obejść się bez dogrywki. Uczestnicy otrzymali drobne upominki, a wszyscy uczniowie - pudełeczka do zbierania zużytych baterii.

 • 16 kwietnia 2014 r. - Śniadanie wielkanocne
  Jak co roku, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, cała społeczność naszej szkoły zasiadła wspólnie do uroczystego śniadania. Zgodnie z tradycją nie zabrakło jajka i babki. Wszystko było zdrowe i pyszne o czym świadczyły puste talerzyki :) W tym dniu rozstrzygniety został także szkolny Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Prace były wykonane bardzo starannie i na tak wysokim poziomie, że jury przyznało wszystkim uczestnikom równorzędne I miejsce.

 • 21 marca 2014 r. - Pierwszy dzień wiosny
  Tradycyjnie cała szkoła wybrała się na pierwszy wiosenny spacer po Zachełmnej. Chcieliśmy pokazać mieszkańcom naszej wsi, że w końcu nadeszła wiosna i że bardzo się z tego cieszymy, dlatego zabraliśmy ze sobą "wiosenne gaiki" - gałązki ubrane w kolorowe bibułki, symbolizujące nadejście najpiękniejszej pory roku. Zarówno pogoda jak i humory uczestników dopisywały, dlatego można śmiało uznać, że wiosna przyszła na całego.

 • W okresie ferii zimowych Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej wraz z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała następujące zajęcia dla dzieci w ramach

  NIEOBOZOWEJ AKCJI ZIMOWEJ:

 • 8 lutego 2014 r. - Wyjazd na mecz siatkówki
  Nauczyciele wychowania - fizycznego z SP Zachełmna (pani Magdalena Konderak) i SP1 Budzów (pan Grzegorz Gębala) zorganizowali wyjazd integracyjny dla uczniów i chętnych absolwentów na spotkanie 20 kolejki PlusLigi Mężczyzn BBTS Bielsko - Biała - PGE Skra Bełchatów, które odbyło się w Hali pod Dębowcem w Bielsku Białej. Skra Bełchatów wygrał w trzech setach (16:25, 18:25, 21:25). Trybuny zapełniło prawie 3000 widzów, w tym nasza grupa kibiców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i podekscytowani, nie tylko w czasie meczu, ale także po :) Udało się zdobyć upragnione autografy i zdjęcia z idolami.

 • 5 lutego 2014 r. - Warsztaty plastyczne
  Warsztaty dotyczyły sztuki zdobienia techniką Scrapbooking. Uczestnicy zajęć poznali i mogli zastosować różne sposoby ozdabiana albumów ze zdjęciami, notesów, pamiętników. Zajęcia były wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu, pozwalały się zrelaksować oraz rozwijały kreatywność. Efekty pracy uczestników - własnoręcznie ozdobione notesy i pamiętniki - można zobaczyć w Galerii zdjęć

 • 4 lutego 2014 r. - Warsztaty teatralne
  Zajęcia prowadzone były przez aktora Teatru Polskiego w Bielsku – Białej Pana Jerzego Dziedzica. W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w teatr. Owszem, nie było sceny, kulis i widowni, ale ... dzięki przywiezionym rekwizytom, charyźmie i wyobraźni prowadzącego, każdy z uczniów mógł się poczuć jak prawdziwy aktor. Uczestnicy warsztatów poznali zasady ruchu scenicznego, tajniki charakteryzacji, a nawet mogli nauczyć się żoglerki i sztuczek magicznych. Jednym słowem - dla każdego coś dobrego :) Pan Jerzy w cudowny i zabawny sposób, przy udziale uczniów, pokazał, jak używając najprostszych rekwizytów przygotować fantastyczny spektakl, świetnie się przy tym bawiąc.
  Zajęcia prowadzone były według zasady:

  "Teatr to nie tylko scena i aktor. Również ważną częścią teatru jest widownia.
  Bez widza teatr nie istnieje – żaden teatr" (Michał Rosiński)


 • 30 stycznia 2014 r. - Szkolny Dzień Ekologiczny i Zabawa karnawałowa
  To był dzień pełen wrażeń! Klasy młodsze poznały znaczenie i rolę wody, przygotowały teatrzyk kukiełkowy oraz rozstrzygnięto konkurs na Wodolubka.
  Uczniowie klas IV-VI przygotowali ekologiczne stroje z odpadów, układali ekologiczne rymowanki, pogłębiali wiedze na temat segregacji śmieci, rozwiązywali zadania związane z recyklingiem oraz poznawali słownictwo związane z ekologią.
  Punktem kulminacyjnym był pokaz mody ekologicznej, podczas którego chętni uczniowie prezentowali swoje stroje wraz z opisem zastosowania.
  Po tak pracowitym przedpołudniu rozpoczęto długo oczekiwaną zabawę karnawałową. Pan wodzirej świetnie prowadził imprezę, a dedykacjom nie było końca. Na zakończenie dnia uczniowie klas I-III zaprezentowali reszcie szkoły i zaproszonym rodzicom przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia w Zdrowolandii".

 • 27 stycznia 2014 r. - Wyjazd na lodowisko
  W ramach realizacji projektu ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE uczniowie kl. IV-VI wraz z opiekunami pojechali na lodowisko "Biały Orlik" w Suchej Beskidzkiej. Dla większości uczniów była to pierwsza "randka" z łyżwami, ale jak obiecują ... wcale nie ostatnia. Ujawniło się nawet kilka talentów :) Mimo kilku ... lub kilkunastu upadków wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i chętni na następny wyjazd.

 • 21 stycznia 2014 r. - Dzień Babci i Dziadka
  Na zaproszonych i oczekiwanych gości: Babcie i Dziadków czekali nie tylko najmłodsi. Cała szkoła zaangażowła się w obchody tego pięknego święta. Starsi uczniowie przedstawili Jasełka, a młodsi wyrecytowali i wyśpiewali najserdeczniejsze życzenia dla Babć i Dziadków płynące prosto z dziecięcych serc. Nie zabrakło chwil wzruszeń i gorących uścisków.

 • 20 stycznia 2014 r. - Wycieczka do kina
  Cała szkoła wybrała się do kina Cinema City Bonarka w Krakowie. Młodsza grupa obejrzała zabawny film animowany pt. "Skubani", a starsza - wzruszajacą historię: "Biegnij, chłopcze biegnij".

 • 18 stycznia 2014 r.- wyjazd na Przegląd Przedstawień Jasełkowych do Zatora

 • 7-9 stycznia 2014 r. Kolędowanie "Za kolędę dziękujemy ..."
  Po raz kolejny przemierzyliśmy naszą wieś wzdłuż i wszerz, kolędując i składając życzenia mieszkańcom Zachełmnej. Dziękujemy za gorące i serdeczne przyjęcie oraz za okazywaną życzliwość.

 • 20 grudnia 2013 r. - Wigilia szkolna
  Brakowało tylko pierwszej gwiazdki! Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy tradycyjnie od czytania fragmentu Pisma Świętego i łamania się opłatkiem. Pyszne potrawy wigilijne: barszcz czerwony z uszkami, rybka i strucla makowa przygotowane przez panią Agatę i panią Ulę jak zawsze smakowały cudnie. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę, a nasi najmłodsi - przedszkolaki - dodatkowo wyrecytowali wierszyki i po angielsku złożyli nam życzenia świąteczne .
  Jednak największa niespodzianka czekała na nas pod koniec uroczystości. Nasz kochany Sołtys - pan Marek Grabowski - obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami pełnymi smakołyków. Bardzo dziękujemy!!!

 • 14 grudnia 2013 r. - Kiermasz Bożonarodzeniowy
  Jak co roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy połaczony z rozstrzygnięciem Powiatowego Konkursu Regionalnego "Światy, podłaźniki, pająki" oraz Gminnego Konkursu "Babiogórska Szopka Regionalna". Podczas Kiermaszu uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka, a Koło Gospodyń Wiejskich z Zachełmnej oraz zaproszona Kapela Góralska umilali nam czas śpiewem i muzyką, wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Ponadto w trakcie uroczystości można było spróbować tradycyjnych potraw świątecznych przygotowanych przez rodziców uczniów z SP Zachełmna oraz kupić dekoracje świąteczne.

 • 6 grudnia 2013 r. - Mikołajki
  W końcu odwiedził nas dłuuuugo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Czekaliśmy na niego cały rok, ale ... była warto. Jak co roku w naszej szkole zebrały się wszystkie grzeczne dzieci z całej wioski. Najmłodsi - przedszkolaki i klasa I - przygotowali specjalnie dla Mikołaja przedstawienie na jego cześć. Nie zabrakło piosenek i wierszyków. Święty Mikołaj był bardzo wzruszony i obdarował wszystkie dzieci zasłużonymi prezentami. Mikołaj obiecał, że wróci za rok, o ile dzieci znów będą tak grzeczne :)

 • 28 listopada 2013 r. - Pasowanie na czytelnika
  Na uczniów klasy I czekał kolejny ważny egzamin - tym razem zakres materiału obejmował znajomość bajek i baśni. Pierwszoklasiści zdali go wyśmienicie i oczywiście zostali włączeni do grona pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki.

 • 21 listopada 2013 r. - Zabawa Andrzejkowa
  Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie Andrzejkowej, na której oprócz tańców i hulańców, oczywiście nie zabrakło wróżb, zabaw andrzejkowych, malowania twarzy, konkursu na "Najciekawsze nakrycie głowy". Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 • 21 listopada 2013 r. - Dzień Rzucania Palenia
  Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. Uczniowie klas V-VI przygotowali i przedstawili scenki dotyczące szkodliwości palenia tytoniu, w tym zjawiska biernego palenia oraz scenki dotyczące asertywnej postawy odmawiania palenia. Następnie uczniowie klas młodszych zaprezentowali piosenkę o Dinku, której nauczyli się w ramach realizacji programu "Czyste powietrze wokół nas". Dodatkowo wszyscy uczniowie otrzymali ulotki promujące rzucanie palenia.

 • 8 listopada 2013 r. - Wycieczka do kina i Obserwatorium Astronomicznego
  Uczniowie klas III-VI udali się na wycieczkę do kina na seans filomwy 3D oraz do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Był to czas przeznaczony nie tylko na zabawę i relaks, ale także stał się okazją do poszerzenia wiedzy na temat naszego Układu Słonecznego.

 • 7 listopada 2013 r. - Bądź dumny - Jesteś Polakiem!.
  Odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowana przez uczniów klas V-VI. Podczas apelu uczniowie przypomnieli burzliwą i trudną historię naszej Ojczyzny, pełną wielkich poświęceń i poniesionych ofiar. Wierszem i pieśniami patriotycznymi wprowadzili wszystkich w odświętny nastrój patriotyczny, a prezentacja multimedialna przybliżyła najważniejsze postacie i wydarzenia związane z walką o niepodległość.

 • 30 października 2013 r. - Ku czci bł. Jana Pawła II.
  Październik poświęcony jest wspomnieniom naszego kochanego papieża Jana Pawła II. Także nasi uczniowie chcąc uczcić tego wielkiego Polaka przygotowali, pod opieką pani Renaty Jurek, wzruszający montaż słowno - muzyczny połączony z prezentacją multimedialną o Janie Pawle II. Przypomnieli nam życiorys błogosławionego, jego słowa, a także zaangażowali do śpiewania ulubionych pieśni Papieża.

 • 28 października 2013 r. - Odblaskowwa dyskoteka.
  W ramach udziału naszej szkoły w projekcie „Odblaskowa szkoła” Samorząd Uczniowski zorganizował Odblaskową Dyskotekę.
  Na odblaskowej dyskotece bawiły się dzieci z klas 0- 6. Warunkiem udziału w dyskotece był odblaskowy element stroju. Podczas dyskoteki odbył się również pokaz odblaskowej mody.

 • 24 października 2013 r. - Wycieczka klas młodszych (0-III) do kina.

 • 17 października 2013 r.- Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
  W ramach dalszych działań w projekcie "Odblaskowa Szkoła" odbył się międzyklasowy "Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym "poprowadzony przez p. Wacława Kanię. W turnieju uczestniczyły 3 drużyny z klas 4-6. Celem konkursu było: zapoznanie z elementarnymi przepisami ruchu drogowego oraz zasadami zachowania się na drogach, udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym, znajomość materiałów opatrunkowych oraz umiejętność wykonania prostego opatrunku. Podczas turnieju drużyny odpowiadały na pytania, bądź wykonywały zadania.To był miły dzień, pełen atrakcji.

 • 16 października 2013 r.- Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
  W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia został zorganizowany „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą "Restart a Heart". Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia.
  Uczniowie naszej szkoły także włączyli się w akcję, której punktem kulminacyjnym było bicie rekordu polegającego na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób.

 • 14 października 2013 r. - Jak co roku obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone zostały z Ślubowaniem Przedszkolaków oraz Ślubowaniem Pierwszoklasistów.
  Najpierw odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uczniowie klasy III, w imieniu kolegów i koleżanek, złożyli i wyśpiewali życzenia dla nauczycieli.
  Następnie na scenie pojawiły się przedszkolaki, które z wierszem i piosenką przystąpiły do ślubowania. Każdy z milusińskich został pasowany przez Panią Dyrektor na pełnoprawnego Przedszkolaka.
  Po przedszkolakach przyszła kolej na Pierwszoklasistów, którzy w tym roku szkolnym w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła" składali " Odblaskowe ślubowanie" pod hasłem "Bądź widzoczny - noś odblaski". Uczniowie zostali pasowani przy pomocy symbolicznego "odblaskowego ołówka". Po akademii wszyscy uczniowie udali się na przygotowany przez Radę Rodzciów poczęstunek.

 • 9 października 2013 r. - Odblaskowe rajdy piesze pod hasłem:
  "Bądź widoczny - noś odblaski!"
  Uczniowie klas I-III z opiekunami wyruszyli na rajd na Mysią Górkę.
  Starsi uczniowie - klasy IV-VI - mieli do pokonania dłuższą trasę. Jako cel wędrówki wybrano Lanckoronę, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne widoki, tradycyjne lancorońskie domy z podcieniami, rynek z zabytkową drewnianą zabudową oraz ruiny zamku lancorońskiego.
  Wszyscy uczniowie podczas rajdów byli ubrani w kamizelki odblaskowe.

 • 4 października 2013 r. - Spotkanie z policjantami
  Naszą szkołę odwiedzili panowie Policjanci oraz Kierownik Suskiego Biura Powiatowego ARiMR Artur Kruźlak. Zaporszeni goście przypomnieli uczniom zasady poruszania się po drogach oraz zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Suchej Beskidzkiej.

 • 25 września 2013 r. - Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej kampanii „Sprzątanie Świata z Zieloną Ligą. Wyposażeni w jednorazowe rękawice ochronne oraz worki na odpady, otrzymane od Nadleśnictwa Sucha wyruszyliśmy "Odkrywać czystą Polskę". Tradycyjnie po skończonej pracy w ramach zasłużonego odpoczynku piekliśmy kiełbaski przy ognisku oraz podziwialiśmy piękno przyrody wolnej od śmieci.

 • 25 września 2013 r. - Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozpoczęły tradycyjnie Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców.
  W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali:
  Zygliński Bartłomiej, Trączyk Wiktor, Studnicki Adrian, Pawlica Katarzyna, Studnicki Klaudiusz, Papierz Natalia, Kempa Małgorzata, Jurek Dawid, Wrzodek Anna, Wełna Anna
  Awans do etapu powiatowego wywalczyli: Anna Wrzodek i Dawid Jurek

 • 2 września 2013 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

***

ROK SZKOLNY 2012/2013

 • 28 czerwca 2013 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 • 27 czerwca 2013 r. - wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego

 • 14 czerwca 2013 r. - wycieczka do ZOO i na lotnisko

 • 13 czerwca 2013 r. - szkolny etap konkursu Playback

 • 11 czerwca 2013 r. - wyjazd na uroczystą Galę Finałową I Przeglądu Teatrów Szkolnych Polski Południowej, organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.
  Nasze "Horrorki" znalazły się wśród 15 najlepszych grup teatralnych małopolski i zajęły
  III miejsce.

 • 4 czerwca 2013 r. - apel z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa.

 • 27 maja 2013 r. - naszą szkołę odwiedził ksiądz prymicjant Janusz Pasternak

 • 22 maja 2013 r. - udział w XX Wojewódzkim Przeglądzie – Konkursie "BLIŻEJ ŚWIATA" organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 Szkoła Podstawowa nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie – Witkowicach pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. Nasi uczniowie przedstawili anglojęzyczną wersję bajki o Czerwonym Kapturku.

 • 21 maja 2013 r. - Sprawdzian Trzecioklasisty.

 • 17 maja 2013 r. - to prawdziwy Dzień z Teatrem. Najpierw nasza grupa teatralna "Horrorki" wzięła udział w I Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej organizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”. Póżniej podzieleni na dwie grupy wybraliśmy się na spektakle do teatrów: Groteska (klasy młodsze) oraz Bagatela (klasy starsze).

 • 14 maja 2013 r. - w naszej szkole odbył się już po raz drugi konkurs: Mistrz Pięknego Czytania, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w ramach Tygodnia Bibliotek. Mistrzem Czytania zostały: Magdalena Gwiżdż i Małgorzata Kempa, a tytuł wicemistrza przypadł Katarzynie Wrzodek.

 • 30 kwietnia 2013 r. - uroczysty apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 • 16 kwietnia 2013 r. - obchodziliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania połączony z Dniem Ziemi. Dzień obfitował w wiele atrakcji: przedstawienie przygotowane przez uczniów klas V-VI, pyszne i zdrowe smakołyki w sklepiku i jeszcze pyszniejsze śniadanko oraz własnoręcznie przygotowana, a potem błyskawicznie zjedzona, sałatka owocowa.

 • 4 kwietnia 2013 r. - Sprawdzian Szóstoklasisty.

 • 27 marca 2013 r. - Śniadanie Wielkanocne, rozstrzygnięcie konkursu na Pisankę i Koszyk Wielkanocny.

 • 26 marca 2013 r. - wycieczka do Krakowa. To był dzień pełen wrażeń. Najpierw seans filmowy, a później gra w kręgle lub zabawa w małpim gaju.

 • 12 marca 2013 r. - w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 28 uczniów z całej gminy w dwóch kategoriach wiekowych.
  I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Katarzyna Wrzodek.

 • 1 marca 2013 r. - prelekcja przedstawiciela KRUS-u na temat: Bezpieczenie na wsi.

 • 14 lutego 2013 r. - Walentynkowy kulig po Zachełmnej :)

 • 13 lutego 2013 r. - Szkolny etap Konkursy Wiedzy Przeciwpożarniczej.
  I miejsce egzekwo zdobyli: Dominika Mlak oraz Dominik Frosztęga,
  II miejsce (po zaciętej dogrywce) - Jan Ogarek.

 • 29 stycznia 2013 r. - Zabawa karnawałowa. Tańce i hulańce z panem wodzirejem.

 • 16 stycznia 2013 r. - Świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Własnoręcznie robione aniołki dla naszych kochanych Babć i Dziadków.

 • 21 grudnia 2012 r. - Wigilia szkolna

 • 6 grudnia 2012 r. - Mikołajki - jak co roku św. Mikołaj odwiedził i obdarował wszystkie grzeczne dzieci.

 • 29 listopada 2012 r. - Wycieczka do Krakowa: zwiedzanie Wawelu, spacer po Krakowie, zwiedzanie trasy turystycznej Podziemia Rynku. => Czytaj więcej

 • 26 listopada 2012 r. - Zabawa Andrzejkowa. Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze nakrycie głowy.

 • 23 listopada 2012 r. - wycieczka do Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Rekord" w Bielsku - Białej. => Czytaj więcej

 • 15 listopada 2012 r. - apel z okazji Dnia Rzucania Palenia. Rozstrzygnięcie konkursu na ulotkę antynikotynową. Nagodzeni zostali wszyscy uczestnicy: Patrycja Gwiżdż, Aleksandra Mlak, Anna Chromy, Katarzyna Pawlica, Katarzyna Wrzodek, Bartłomiej Zygliński, Emilia Gwiżdż, Dominika Mlak.

 • 12 listopada 2012 r. - uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległośći.

 • 6 listopada 2012 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania.

 • 30 listopada 2012 r. - apel z okazji Wszystkich Świętych, rozstrzygnęcie konkursów na wieniec i znicz.

 • 23 października 2012 r. - pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki.

 • 15 października 2012 r. - uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej: ślubowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów, pasowanie na ucznia, ślubowanie członków Samorządu Uczniowskiego, apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • 27 września 2012 r. - rajd pieszy na Koskową Górę uczniów kl. IV - VI.

 • 26 września 2012 r. - rajd pieszy na Harężówkę uczniów kl. I - III.