Szkoła Podstawowa


im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej

SPORT

=> EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

Koniec września w naszej szkole to już tradycyjnie święto sportu i matematyki, którego organizatorkami są pani Anna Rozum i pani Magdalena Konderak.

Ambasadorem tegorocznego Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w naszej szkole został Cuprum Lubin- zespół siatkarski grający w Plus Lidze.

Grzegorz Łomacz przywitał wszystkich i życzył powodzenia, co prawda za pośrednictwem Internetu, ale wszyscy byli ucieszeni, że reprezentant Polski przemawia właśnie do nich. Następnie uczniowie pochwalili się swoją twórczością i zaprezentowali wierszyki. Podczas oficjalnej części obejrzeliśmy jeszcze jeden filmik. Oglądając go mogliśmy nauczyć się, jak wykorzystać palce, aby ułatwić sobie mnożenie. Przez cały tydzień matematyczne piosenki umilały nam czas i uczniowie głosowali na hit Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. „ Z tygrysem liczymy, przez osiem mnożymy” to piosenka, którą zakończyliśmy oficjalną część i przystąpiliśmy do egzaminu na „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Po egzaminie, do którego mógł każdy przystąpić rozpoczęły się sportowo-matematyczne konkurencje na boisku szkolnym. Uczniowie klas 4-6 mieli do pokonania tor przeszkód, skoki na skakance i rzuty do kosza, a to wszystko z działaniami z tabliczki mnożenia. Na zakończenie jako, że Ambasadorem był klub siatkarski nie mogło obyć się bez meczu siatkówki. Młodsi uczniowie dzielnie dopingowali swoich starszych kolegów i okrzykami zagrzewali ich do walki.

Jak powiedział na koniec kolejny z siatkarzy Cuprum Lubin – Adam Michalski: „Wszystko co dobre szybko się kończy”, nasze święto również dobiegło końca. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i medale. Zwycięzca toru przeszkód otrzymał również pamiątkowy upominek od naszego Ambasadora, który za pomocą Internetu zakończył nasze święto.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nagranie wideo na rozpoczęcie - Grzegorz Łomacz

Nagranie wideo na zakończenie - Adam Michalski


=> Bijemy rekord w pierwszej pomocy

Początek: 16 października 2015 r. godz. 11.30. Trwa odliczanie!!!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

=> Sportowo i matematycznie - rok 2015

Przeczytaj artykuł na temat obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w naszej szkole. www.beskidzka24.pl

=> Nagrania wideo naszego ambasadora Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego - Michała Maka - rok 2015


Kilka słów na rozpoczęcie

Coś na zakończenie - gratulacje i podziękowania

=> Relacja z Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego - rok 2015

Zobacz =>

=> Osiągnięcia sportowe i nie tylko

Zobacz